TEST! Kraťasy a dres Endura Pro SL Lite/Bib Shorts Long Leg

1.8.2022
Je vám teď na kole horko? A přemýšleli jste o lehčím oblečení? Do vyšších teplot je určený například elastický set kraťasů Endura Bib Shorts Long Leg a dresu Endura Pro SL Lite. Do jeho provedení se odrazily jak zkušenosti značky, tak i zpětná vazba profesionálních závodníků z nejvyšších pater světové cyklistiky.

 

 

Na předním panelu a bocích dresu najdete jemnou síťovinu, mezi tělem a proudícím vzduchem prakticky není žádná citelná bariéra. Rukávy z lycry jsou kratší, jakkoliv je současným trendem jejich delší střih. Zádová partie spoléhá na materiál Translite s ještě nižší gramáží, než jakou najdete u zbytku celku. I zde je viditelně cíleno na odvod potu a přebytečného tepla, výrobce pak dodává i ochranu před sluncem UPF25. Ze stejného materiálu byla spíchnuta také trojice zádových kapes. Z detailů zmiňme podporu stability usazení v podobě rubových silikonových pásků v bocích a v zakončení rukávů, zpevnění zádové partie dresu proti jejímu protažení s plnými kapsami či prodloužení zádové partie v bedrech proti zafukování a tvarování nízkého límečku do V.

 

 

Pokud si myslíte, že takto odlehčené materiály budou mít potíže s udržením tvaru, vyvedeme vás z omylu. Dres za to vděčí tužším rubovým lemovkám v lepených spojích jednotlivých panelů – v prostoru mezi krkem a rameny jsou tyto lemovky umístěny z lícové části coby součást designu. Usazení dresu tak bylo opravdu na skvělé úrovni, díky kombinaci zpevnění a elasticity materiálu jsme nezaznamenali ani na okamžik jakékoli vykasávání a podobně. Současně jsme se nemuseli bát dres ani rozepnout ve chvílích, kdy teplota atakovala čtyřicítku a tělo si žádalo absolutní volnost, jeho usazení bylo stále precizní, neměli jsme pocit, že by nás vítr měl svléknout. U dobře tvarovaných zadních kapes ještě jednou vyzdvihněme tužší svislé proužky vedoucí od poloviny zad do hloubi střední kapsy – významně se podílely na držení tvaru celku i ve chvílích, kdy byly kapsy naplněny „střelivem“ na dlouhou vyjížďku.

 

 

U kalhot z tohoto setu jsme se mohli nechat rozmazlovat prodlouženou délkou nohavic oproti běžným střihům (+ 4 cm), která je v současnosti „nezbytností“ pro všechny ambiciózní jezdce – tak hovoří pohled na profesionální jezdce. Pokud nejste příznivci tohoto trendu, je možné tento model pořídit i ve standardní délce. Také zde sází Endura u zakončení na silikonový rubový potisk, který je dokázal za všech okolností dokonale „přilepit“ na nohy.

 

 

Nejen nohavice, ale celá konstrukce kraťasů se dá popsat jako skvěle zpracovaná. Anatomické tvarování panelů, dokonale odpovídající specifické pozici na kole, nenabídlo po celou dobu testu ani jedenkrát prostor pro nespokojenost nebo hodnocení jen jako průměrné.

 

 

Pochvalovali jsme si i konstrukci šlí, které byly sice z tužšího materiálu a občas jsme pod nimi zaznamenávali vyšší kumulaci potu, ale současně ve spojení s lehce zvýšeným střihem v kyčlích a bedrech doplněným v oblasti páteře síťovinou sahající až mezi lopatky dokázaly zcela spolehlivě znehybnit zejména vložku, která nevykazovala při jízdě žádný pohyb. Její provedení Continuously Variable Profile navíc nabízí v jakémkoli sklonu a pozici na sedle velmi slušnou úroveň komfortu. A to ještě doplňme možnost volby ze tří šířek, kdy my jsme měli k dispozici střední, červenou barvu. Ideální provedení vložky pro konkrétní potřeby a typ sedla můžete najít na stránce https://padfit.endurasport.com.

Připravil: Eda Pinkava

 

TECHBOX

 

Plus

odvětrání a stabilita usazení dresu i kraťasů

 

Minus

u kraťasů zvýšená kumulace potu a tepla pod šlemi

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu