Povedené kraťasy Castelli Espresso

16.6.2024
Normální černé kraťasy. Přesně u toho zůstanete, dokud si novinku v nabídce Castelli, model Espresso, neoblečete a neobjedete v ní první švih. Renomovaný italský výrobce s charakteristickým bílým štírkem na červeném poli v logu je s cyklistikou spjat odnepaměti, má na svém kontě řadu inovací, stal se synonymem pro prvotřídní kvalitu. Byly to nejspíš právě zkušenosti, které se zásadně promítly i do této novinky.

 

 

Nový materiál Castelli Espresso Doppio (hra Italů s jejich „národním“ nápojem je dotažena do detailu) je pevnější, všesměrně elastický, s matným povrchem. Po oblečení tak kalhoty těsně obepnou tělo, působí lehce kompresním dojmem. Právě to je jeden z pilířů jejich kvality. Při jízdě totiž naprosto dokonale sedí. Kopírují tělo na každém milimetru, nikde neodstávají, a tyhle vlastnosti se nemění, ani když je propotíte. I proto se zakončení nohavic obejde bez zpevňujícího lemu, díky tomu je velmi komfortní, nestahuje, neřeže stehno napůl. Protiskluzový vnitřní potisk je decentní, nesouvislý, jde o samostatné krátké proužky. Když jsem kalhoty po jízdě sundal, absentoval typický otisk, zářez, co ho vidíte ještě tři hodiny po dojetí.

 

 

V pase jsou kalhoty střiženy do roviny. Ústí z nich síťované šle se zpevněnými lemy. Na zádech je spojuje úzký síťovaný panel. Díky tomu všemu je usadíte a ony se nijak neshrnují, nesrolují se na ramenou do řezajícího provázku, jak je často běžné – udrží si plochý tvar a opět hrají pro pohodlí.

 

 

Jeho nejcitelnějším aktérem ale je antibakteriální vložka Progetto X2 Air Seamless. U tvaru opět použiju slovo dokonalost. Je široká pod sedacími kostmi, zúžená na minimum pod měkkými partiemi. V tříslech jsou kraje zeslabené. Každé dosednutí na sedlo mě utvrzovalo v tom, že jí je všude přesně tolik, kolik jí tam má být – vnímal jsem jen komfort, měkké dosednutí, ale nikde se nekrabatila, ani při několikahodinovém šlapání. A co je výtečné – není zbytečně dlouhá vpředu, kde by byla k ničemu. Tohle je celkem výjimečné.

 

 

Polstrování je perforované velkými otvory, takže se v kontaktním místě s kolem pokožka ani nepaří. Celkově kalhoty na nedostatečnou prodyšnost netrpí. Usazení vložky podporuje i kvalita materiálu. O normálních černých kraťasech bych neměl moc co psát, zde jsem se musel krotit. Právě elastické kraťasy s vložkou jsou zásadním faktorem pro spokojenost jízdy. A Castelli v modelu Espresso předkládá za mne bezchybný produkt. Těžko žádat víc, a to se cena zastavila na rozumné úrovni. Na trhu najdete i produkty za téměř dvojnásobek, přitom bych se bál, že je Espressa trumfnou. Nebo se jim minimálně vyrovnají.

Připravil: Rudolf Hronza


TECHBOX

kraťasy Castelli Espresso test

  • materiál Castelli Espresso Doppio, reflexní prvky
  • vložka Progetto X2 Air Seamless
  • velikosti S–3XL
  • cena 3690 Kč

web produktu

 

plus

  • vlastnosti materiálu – příjemný na omak, lehce kompresní, prodyšný
  • špičková vložka
  • bezešvé zakončení nohavic
  • provedení šlí
  • kapsička na zádech

 

minus

  • nenalezeno

FOTOGALERIE

 

 

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu