Kosmetika pro cyklisty Veloskin

před 4 týdny
TEST Anglická firma Veloskin nám hodila rukavici do ringu s nabídkou vyzkoušení kosmetiky stvořené přímo pro cyklisty. V balíčku bylo hned pět produktů, pět krémů – krém na holení a po něm, hydratační, chamois (na sedací partie) a regenerační.

 

Produkty jsme zkusili jak doma v zimě, tak při dlouhodobějším ježdění po sluncem rozpálených španělských kopcích. Holicí krém je velmi multifunkční, osvědčil se jak na nohy, tak na obličej. Skluž žiletky byl jemný, pleť zůstala nepodrážděná. Jen jsme se museli dovybavit klasickou štětkou na holení, abychom dokázali vytvořit pěnu a souvislý „nátěr“. Krém po holení pokožku zklidnil, nedocházelo k jejímu zarudnutí, a to ani při častějším holení právě v teplých dnech ve Španělsku. Tady jsme opravdu doceňovali kvalitu těchto výrobků.

 

 

A teď nejdůležitější část balíčku. Ano, chamois krém. Po otevření plechovky koukáme na velmi tuhou hmotu. Před aplikací na sedací partie ji v dlaních lehce rozetřeme. Příjemná citrónová vůně prostoupí místnost. Konzistence se příliš nezmění. Jemně vetřeme do pokožky, skočíme do kalhot a hurá ven. V chladných dnech jsme venku trávili hodinku, dvě a efekt krému byl příjemný. Žádné odřeniny či podrážděná pokožka. Ale jedna až dvě hodinky v sedle, co to je? Nic! Mnohem zajímavější bylo použít chamois krém na 150km vyjížďky s převýšením okolo 2500–3000 m. Tady jsme vystavili jak zadek, tak krém velké zátěži a ač jsme byli zprvu skeptičtí, výsledek byl ohromující. I po celkem devíti dnech takového ježdění nenesla pokožka na sedacích partiích stopy „použití“ – žádné boláky, pupínky, odření. Krému nebylo nutné používat velké množství ani ho mazat do vložky.

 

 

Příjemné bylo i použití regeneračního krému se svěží vůní. Nástup účinku byl pozvolný, ale o to více potom intenzivní. Pozor na kontakt s citlivými partiemi, pálí to… Efekt je chladicí, což jsme cítili a bylo to příjemné, dále by měl krém pomoci prokrvit unavené svaly a urychlit odvod nashromážděného laktátu. Trošku nás pak překvapil hydratační krém, který by měl vonět, ale s kolegy cyklisty na našem soustředění jsme se shodli, že se o vůni nejedná. Měli jsme pocit, že spíš pracujeme s lepidlem na sádrokarton… Zkusili jsme ho a seznali pro cyklisty zbytečným. Na rozdíl od jiných prostředků ze sady, ty jsou opravdu skvělé.

Připravil: Ondřej Bílek


TECHBOX

  • objem každého z balení 150 ml
  • cena 1913 Kč (Veloskin komplet set – pět produktů)
  • ceny jednotlivých produktů 419 Kč (Chamois Cream), 369 Kč (Shave Cream), 444 Kč (Post Shave Lotion), 357 Kč (Moisturiser) a 468 Kč (Soothing Gel)

webové stránky

 

plus

  • příjemné vůně
  • vysoká kvalita
  • vynikající funkce a ochrana krému na sedací partie i prostředků na holení
  • citelná úleva pro unavené nohy při použití regeneračního krému

 

minus

  • specifické aroma hydratačního krému a jeho využití

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu