MRB gripy Ergon GDH Team

před 2 týdny
Tyhle nenápadné gripy v nás vlastně na první pohled nebudily mnoho očekávání. Nijak nevyčnívaly z řady. Ale bílé logo Ergon lehce naznačovalo, že nějaké kouzlo by v nich mohlo být ukryto.

 

 

Po povolení objímky je nasouváme na karbonová řídítka. Vnější zátka s logem má delší vnitřní uchycení než předchozí modely, schová se do gripu a celek je tak zcela kompaktní. Ergonomický grip si nastavujeme dle stupnice na objímce lehce k sobě a jeho přesnou pozici dolaďujeme subjektivním vnímáním přesného úchopu. Sedí, a tak hurá ven. Na první pocit a sevření je grip úzký. Jízda bez rukavic je nepohodlná, takže příště jen s nimi.

 

 

V agresivnějším terénu se gripy předvedly výtečně. Na vnitřní straně je „zarážka“, zvýšení profilu jako u starých motokrosových gripů, ale je decentní a ne po celém obvodu. Takže nám podrží ruku, kde má být, a zároveň nepřekáží ani řazení, ani ovládání páčky teleskopické sedlovky. Ergonomický tvar je navržen tak, že část pod dlaní absorbuje vibrace, zatímco z druhé strany, pod prsty, je hrubší vzorek pro jistější úchop. Na plochách mezi těmito partiemi je měkčí pryž pro lepší styk rukavice s gripem.

 

 

A výsledek? Ano, funguje to. Ovládání kola nepostrádá cit, jistota úchopu je za všech okolností značná. Ať kolo mlátí do rukou sebevíc, jsme k gripu jak přilepení, a hlavně „štiplavé“ vibrace jsou zcela pohlceny. Tohle nás vzhledem k menšímu průměru gripu hodně překvapuje.

 

 

Zkusili jsme nejen technické stezky, ale i 100km švih s převýšením 2400 m. Tady je požadavek na grip jiný. Jeli jsme hlavně terénem, ale sem tam se mihla i silniční vložka. Bylo cítit, že nejlépe je gripu tehdy, když jej pořádně sevřete. Tedy v technice. Ale i když jsme o něj měli ruce opřené a šlapali několik hodin, nebrněly nás a neměli jsme otlaky. Dalo by se říct, že byla maratonská jízda dost příjemná, ale tenhle grip jasně dává najevo, že jeho místo je především v těžkém, hrubém a hodně divokém terénu.

Připravil: Ondřej Bílek

 


TECHBOX

  • délka 143 mm
  • hmotnost 115 g (pár)
  • cena 999 Kč

web produktu

 

plus

  • tuhost pro citlivé vedení kola při současné měkkosti pro kvalitní pohlcení vibrací
  • opora a jistota úchopu
  • design

 

minus

  • menší průměr

FOTOGALERIE

 


 

 

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu