Magnum – fotochromatické brýle od Horsefeathers

před 3 týdny
Česká značka se v cyklistice rychle etablovala, na cyklisty ale nemíří jen oblečením – v nabídce má i zajímavé brýle. Vyzkoušeli jsme model Magnum ve verzi, která se pyšní zorníky TAC nejen s fotochromatickou úpravou, ale i s polarizačním filtrem.

 

 

Brýle s velkým jednodílným zorníkem hned napoprvé perfektně sednou. A to si ještě konce nožiček můžete dotvarovat podle potřeby. Můžete je nechat rovné, ale stejně tak je ohnout a zapasovat více za uši, můžete je přihnout k hlavě i od ní odklonit. Zkusili jsme to s jistou nedůvěrou, zda stranice budou po zásahu držet tvar, nebo se postupně vrátí do výchozí pozice. Držely bez problému, a to i po dalších pozdějších úpravách. Oproti tomu nosník stavitelný není. Pokud vám tedy Magnum nesedne na nos ideálně, nic s tím nenaděláte. Bylo by to praktické vylepšení.

 

 

Ale pokud si tvar vaší hlavy s tvarem brýlí bude rozumět, můžete se považovat za vítěze. Magnum sedí skutečně dokonale, ani v těžkém terénu jsme neregistrovali nějaký posun, sklouzávání brýlí. A dokonalé je i odvětrání.

 

 

Pohled přes zorník je čistý, barevně ani jinak nezkreslený, tady je vše v pořádku. Přítomnost polarizačního filtru poznáte snadno. Když proti vám jede auto, vidíte dovnitř přes přední sklo. Anebo pod hladinu rybníka. Nic divného? Když brýle sundáte, zjistíte, že sklo se leskne a není přes něj dovnitř vidět. Polarizace by měla chránit před oslněním, zlepšovat kontrast a zachovávat věrnost barev. Výhled přes brýle byl skutečně ostrý, ale při jízdě na kole jsme jinak tuhle úpravu moc neměli možnost ocenit.

 

 

To fotochromatiku ano – Magnum reaguje na intenzitu světla (přesněji UV záření) a přizpůsobuje zatmavení svého zorníku. Základní propustnost světla je 38 %, na slunci pak pouhých 15 %. Zorník se za slunečných dnů ukázal pro oči jako velmi příjemný. Viděli jsme bezproblémově jak na ostrém slunci, tak i když bylo pod mrakem. V hlubším a temnějším lese už ale můžete narazit na to, že zorník zůstává tmavší – a stejně tak vpodvečer. Kategorií propustnosti světla Magnum cílí na světlejší podmínky, neblíží se čirým zorníkům. Výrobce je ostatně takto prezentuje – do podmínek s mírným až silným slunečním svitem.

Horsefeathers je mistr, co se týká oblečení. Na modelu Magnum ale podává důkaz, že podobně důkladně je schopen pustit se i do jiné disciplíny. Třeba právě do brýlí.

Připravil: Rudolf Hronza


TECHBOX

  • materiál Grilamid TR90 (stranice), zorníky TAC
  • vlastnosti fotochromatická úprava, polarizační filtr, 100% UV ochrana
  • další provedení stejná varianta se žlutým zorníkem, dále verze bez fotochromatiky (ale také s polarizací – cena 1499 Kč, barva zorníku červená nebo modrá)
  • cena 2399 Kč

web produktu

 

plus

  • fotochromatické zorníky
  • výborné usazení a odvětrání
  • ostrý, nezkreslený a neomezovaný výhled
  • možnost tvarování stranic

 

minus

  • příliš tmavé zorníky při snížené viditelnosti (podvečer, temnější les)

FOTOGALERIE

 

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu