Teplo na trailu – dres Specialized Trail Thermal Jersey

1.12.2023
Pro chladnější dny, ale i pro styl na trailu je navržen dres Specialized Trail Thermal Jersey. Jasným příslibem výborných vlastností je tkanina renomovaného Polartecu pojmenovaná Power Grid. Z jedné strany je hladká, z druhé, vnitřní, jsou na ní v pravidelných rozestupech rozesety drobné čtvercové výstupky, dle výrobce cílené dotykové body pro lepší prodyšnost a odvod vlhkosti.

 

 

Na to, jak je dres pocitově lehoučký a materiál tenký, nás překvapila jeho schopnost udržovat tělo v teple. Díky zmíněnému pocitu jsme jej nejprve oblekli do zbytečně vysokých teplot, ale rychle jsme se poučili – zvládne chránit i v překvapivě nízkých teplotách, kdy pod něj stačí vzít funkční triko s krátkým rukávem. V tomto směru evidentně funguje vnitřní struktura tkaniny, která vedle odvodu vlhka nechává prostor pro izolační vzduchové polštáře.

 

 

 

Hladká vnější vrstva pak znesnadňuje průnik ochlazujícího větru. Přitom látka „dýchá“ až neskutečně, pot je velmi rychle transportován od těla a z vnější části tkaniny okamžitě odvětráván. Základní materiál je všesměrně elastický, takže se dres skvěle přizpůsobí tělu – míra pružnosti je ale udržena „na uzdě“, nevytahává se ve vertikálním směru. Nikdy se nám nestalo, že bychom zachytli o sedlo a podobně.

 

 

Hlavní přední kapsu jsme pro převoz věcí nevyužívali, přece jen je otevřená, uvnitř ale najdete praktičtější malou kapsičku na zip – ideální na občanku, platební kartu a podobně. Také na kosticový zip na pravém boku pro podporu odvětrání nedocházelo, samotný materiál funguje dostatečně. Dobré je, že i když byl v našich očích zbytečný, nijak nepřekážel.

 

 

Jediný detail, nad kterým se lehce pozastavíme, je volnější průkrčník. Máte na sobě zateplený dres do chladnějšího počasí, ale krk není stoprocentně chráněný.

Připravil: Rudolf Hronza


TECHBOX

  • materiál Polartec Power Grid (91 % polyester, 9 % spandex)
  • velikosti S–XXL
  • barvy černá, harvest gold (testovaná)
  • cena 2300 Kč

web produktu

 

plus

  • výborná funkce materiálu (zateplení, odvod potu) a jeho pružnost
  • lehkost konstrukce
  • univerzální využití
  • malá kapsa na zip

 

minus

  • volnější průkrčník

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu