TEST dlouhoprsté rukavice GIRO HAVOC

4.11.2022

Byť jsou dlouhoprsté, Giro Havoc rukavice využijete zejména v hlavní bikové sezoně, tedy od jara do podzimu. Jde o lehký a dobře odvětraný model, nechybí mu zvýšená ochrana hřbetu ruky. Jasně se tak nabízí, že nejvíce by po něm mohli toužit jezdci vyžívající se v trailovém, techničtějším ježdění.

Viditelné ochranné prvky zde představují seskupení malých pryžových bloků nad klouby prstů (materiál označený jako TPR). Nejvíce pohromadě jich je nad malíčkem a prsteníčkem, tedy prsty, jež jsou na okraji gripu nejvíce vystaveny větvičkám a podobně. Pryžové obdélníčky jsou malé a samostatné, nevytvářejí souvislou plochu, takže jsme pod nimi ani v horku nezaznamenali zvýšené pocení. Vše uvedené platí i pro pryžové logo Giro na malíkové hraně. Ochranu méně viditelnou představuje materiál Ariaprene. Nejlépe ho lze připodobnit k tenkému a většími otvory perforovanému neoprenu. Kryje dva krajní, nejohroženější prsty na gripu po celé délce. Svou strukturou dokáže citelně snížit bolavé následky zásahu větvičkou při průletu úzkou stezkou. Toto jsme si několikrát ověřili. Lehké obavy vyvolávala tenká síťovina, která Ariaprene kryje a připomíná jemností záclonu. Najdete ji pro zlepšení odvětrání i na bocích prstů. Za celou sezonu ale neutrpěla šrám ani drobné zatržení.

To například nitě vetkávané do konců palců a ukazováků pro ovládání dotykových displejů tak odolné nejsou, jejich konce se záhy začaly třepit – jde však právě a jen o konce, nitě se dále nevytahávají. Většinový materiál svršku je také pevnější a hustší než běžně používané tenké síťoviny, v modelu Havoc je v parnu o něco tepleji a o něco vlhčeji, prodyšnost je nepatrně horší, ale opravdu jen nepatrně. Rozhodně nejde ani ve vysokých teplotách o přehřívání či potem mokré ruce. Je to jen zcela minimální daň za vítanou ochranu.

Jednoznačně parádní disciplínou Havocu je nekompromisní usazení, kvalitní střih, a hlavně luxusní provedení dlaně. Ta je jednodílná, tedy bezešvá, a ušitá z materiálu z mikrovláken AX Suede. Při úchopu gripu se nekrabatí, kontakt s kolem neruší žádné zdvojení materiálu ani zbytečné polstrování, odvětrání je perfektní nejen díky perforaci, ale i prodyšnosti samotného materiálu. Doplňme, že samozřejmě nechybí ani froté panel na palci pro otírání potu. Ano, sice je to teď venku jen na zimní, zateplené svršky, ale další sezona tu bude už za chvíli. A Giro Havoc do ní může být skvělým parťákem.

výhody

› funkční kombinace materiálů

› ochrana kloubů a krajních prstů na gripu

› perfektní provedení dlaně

nevýhody

› kosmetické – třepící se vetkávané nitě pro ovládání dotykových displejů

TECHNOBOX

velikosti M–XL barvy černá, červená

cena 1099 Kč

webové stránky 

Připravil: Rudolf Hronza

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu