Dlouhoprsté rukavice Fasthouse Blitz

před 4 týdny
TEST Chcete nejen funkčnost, ale i styl? Cestou by mohly být rukavice Fasthouse Blitz, designově velmi stylové ať už barvou, vzorem na svršku nebo logem na ukazováku a zápěstí obou rukavic.

 

 

Svršek rukavic byl ušit z prodyšného strečového materiálu, dlaň z perforované umělé kůže Clarino – i zde se myslelo na podporu prodyšnosti. Celek je velmi elastický, rukavice se nasazují navléknutím, je to takzvané slip-on provedení, nemají pásek se suchým zipem, místo něj je tu elastický lem. Na bříškách palce a ukazováku je našitý materiál, díky kterému se dá ovládat dotykový displej, nechybí ani protiskluzové silikonové plošky ve tvaru šachovnice na ukazováku a prostředníku.

 

 

Pro někoho může být složitější se do rukavic dostat a také je poté sundat, jelikož jsou velmi kontaktní s rukou, a to i s menší. Na oplátku perfektně sedí, neodstávají a zároveň vůbec neškrtí. Ani při jízdě v dešti na navlhlých gripech rukavice neprokluzovaly, jejich konstrukce nepovolila, držely si své vlastnosti bez ohledu na počasí. Pružný lem na zápěstí mimo své hlavní funkce navíc zabraňoval nečistotám a vodě ve vniknutí do rukavic při jízdě. Dlaň z umělé kůže se ukázala jako velmi prodyšná a krásně větrala, takže se ruce při jízdě jen tak nezapotily, a to ani ve vedrech loňského léta. Jakmile teplota klesla blíže k 0 °C, už začínaly rukavice profukovat – do těchto teplot zkrátka nejsou určené.

 

 

K titulu absolutně dokonalé rukavice na léto chybělo málo, a to o něco lepší umístění švů ve špičkách prstů. Jakmile jsme natáhli prsty, švy se tlačily mezi prst a nehet. Tohle může být nepříjemné, ale naštěstí to není nic, co by vadilo při jízdě, tam jsme o švech nevěděli. Šlo spíše jen o nepříjemnost, která se projeví například při práci s telefonem.

Připravil: Petr Hronza


TECHBOX

  • materiál strečový materiál (svršek), umělá kůže Clarino (dlaň)
  • barvy více provedení, každé lze sladit i s dresem a dalším oblečením Fasthouse
  • velikosti S–XXL
  • cena 790 Kč

web produktu

 

 

plus

  • vynikající prodyšnost
  • provedení dlaně – cit při ovládání kola
  • precizní usazení

 

minus

  • švy v koncích prstů (nejsou ale cítit při jízdě)

FOTOGALERIE

 


 

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu