TEST! Dlouhoprsté rukavice ENDURA MT500

10.8.2022

Nápis MT500 na rukavicích Endura znamená, že tento model pochází z nejvyšší řady, tedy by měl přinášet nejvíce pohodlí, ochrany a funkčnosti. Testovaná červená verze je označena jako paprika, a ano, je dost pálivá!

 

 

Rukavice na ruku sedly na první dobrou. Testovací jezdec má delší, úzké prsty a tady MT500 perfektně padne. Nikde se nekrčí a nevrství přebytečný materiál, nikde nic netáhne, a tak vzniká zcela přirozené spojení ruky s rukavicí. Na zápěstí vše jistí pásek se suchým zipem. Ten je současně vlastně jediným místem pro připomínku, kosmetickou. Jak zipy utahujeme druhou rukavicí, velmi často se suchý zip zachytí za materiál ukazováčku a tím jej poškodí, způsobí lehké žmolkování a chlupacení.

 

 

Při jízdě rukavice odvádí slušný kus práce. Syntetická kůže bez švů tvoří parádní a citlivou styčnou plochu s gripem a my tak máme velmi příjemný úchop i při delší jízdě. Dlaň je navíc potištěná silikonovými prvky, zobrazené tu je i logo Endura. Nejenže to vypadá skvěle, ale ještě to dobře funguje. Ruka drží na řídítku jak přibitá. Jen v parných dnech je pod potištěnou plochou o něco vlhčeji, materiál nepropustí vlhko, nedýchá. Silikonovými prvky jsou opatřeny i konce ukazováčku a prostředníčku, prsty jistí na páce a pomáhá s přesnějším dávkováním brzdného účinku. Palec pak neklouže po řadicí páčce. Obojí jsme ocenili především v mokru. Na bočních stranách prstů najdete jiný, vzdušný materiál, který nechává ruku dýchat a velmi efektivně odvádí pot. Hřbet rukavice je opatřen pěnou D30, která kryje klouby ruky. Pěna je měkká a nijak neomezuje v pohybu. Ani při delší jízdě necítíme otlaky a při lehčím nárazu o větev ruku dobře chrání. Pocení je tu jen lehce zvýšené, nic, co by stálo za řeč.

Rukavice Endura MT500 jsou precizním dílem, který přináší vysoký komfort a jistotu i při jízdě v těžkých podmínkách.

Připravil: Ondřej Bílek

TECHNOBOX

materiál 10 % polyester, 20 % elastan, 30 % polyuretan, 40 % nylon

velikosti XS–XXL

barevné varianty černá, modrá, červená

cena 1439 Kč

webová stránka produktu

Test vyšel v časopisu Velo 5/22, kde najdete mnoho dalších.

 

plus

vysoký komfort jistý úchop gripu i brzdových a řadicích páček dlouhý zápěstní límec zvýšená ochrana

minus

suchý zip na zápěstí lehce poškozuje druhou rukavici při nasazování na ruku

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu