Kalhoty do nepohody – Canyon MTB Pants

19.3.2024
O tom, že německý výrobce přistupuje svědomitě nejen ke kolům, ale i ke zbytku své nabídky, svědčí i kalhoty Canyon MTB Pants – nejen dostatek velikostí, ale dvě z nich, M a L, dokonce s možností výběru krátkého a dlouhého střihu nohavic (rozdíl 6 cm zohledňuje anatomické rozdíly postavy). Použití na kole odpovídá jak úzký střih včetně nohavic, tak i více prostoru na kolenou, kdy se počítá s použitím chráničů. Na vnitřní straně stehen jsou patrné otvory pro podporu prodyšnosti.

 

 

Oblékání je snadné, uvnitř mu nic nebrání, ani síťovaná mezivrstva v délce od pasu pod kolena. Lehkou obavu jsem měl z plastové přezky v pase, jestli při pohybu nebude tlačit, ale nevěděl jsem o ní, sotva jsem ji dotáhl. Je to originální a velmi funkční zapínání. Vlastně jsem po oblečení nevěděl o celých kalhotách. Působí lehce, v pase jistí jejich usazení silikonové proužky, takže nesjíždějí. Byť elasticita materiálu je spíš symbolická, střih je trefen opravdu perfektně – můj pohyb tak nic neomezovalo. Ani šlapání do kopce, ani tanec nad kolem v bikeparku. Pozitivní je i kvalitní odvětrání, ani při velké intenzitě jízdy nedošlo k zapaření. I přes delší střih nohavic mi ale byly trochu kratší, než jsem zvyklý; vestoje končily nad nízkými botami, při šlapání obnažovaly kotníky. Ale to je můj „problém“ – dlouhé nohy a krátký trup. Narážím na to často.

 

 

Kalhoty jsem si znovu a znovu pochvaloval, dokud nedošlo na celodenní ježdění v nějakých sedmi osmi stupních. Zateplení, odvětrání, to vše zůstalo bez připomínky, v tomto směru kalhoty září. Jen vodě příliš neodolávají. Nemají membránu a DWR úprava má své limity v čase a množství. Zatímco po přední části kapky stále stékaly, skrze exponované sedací partie voda záhy prosakovala dovnitř. Stejně tak se – v malém množství – dostala dovnitř větracími otvory.

 

 

Kalhoty Canyon MTB Pants se tedy ukázaly jako dokonalý oděv do chladných, ideálně pak suchých dnů. Poradí si s lehkým deštěm, ne dlouhodobě s větším přívalem vody.

Připravil: Rudolf Hronza


TECHBOX

  • materiál 93 % polyester, 7 % elastan
  • barvy černá
  • velikosti XS–2XL (M a L ve dvou verzích délky nohavic)
  • cena 3499 Kč

web produktu

 

plus

  • komfort nošení
  • velmi jisté usazení
  • možnost použít chrániče
  • prodyšnost

 

minus

  • limit v odolnosti vodě

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu