TEST: batoh R2 Raven ATBP04A

27.6.2023
Už jsme to napsali vícekrát, ale klidně to znovu zopakujeme. Jakkoliv je česká značka R2 etablovaná v brýlích, její záběr je mnohem širší. Dokázali jsme si to rukavicemi, tretrami či přilbami, dalším důkazem je batoh Raven.

 

Objemem 10 l je tenhle model vcelku hladový, pozře toho opravdu dost. Přepravní prostor je prakticky dělený do komor. Tu největší můžete rozepnout ze tří stran a její „víko“ odklopit, přístupnost je dokonalá. Ústí do ní malá, samostatně přístupná měkčená kapsa na telefon, brýle nebo i další drobnosti. Stejně parádně je přístupná i o něco menší komora, uvnitř které jsme ocenili organizér – tři síťované kapsy, dvě otevřené a jednu na zip, navíc vybavenou přezkou na klíče. Tady jsme vozili vše, u čeho jsme nechtěli volný pohyb a kontakt s ostatními věcmi. Nebo u čeho jsme chtěli mít jistotu. Typicky pumpičku, nářadí a peněženku, ale fantazii a osobním preferencím se meze samozřejmě nekladou. Na vrchu batohu pak je ještě jedna otevřená kapsa, ideální třeba na větrovku, a také spona pro snadné připevnění přilby.

 

 

Stále však nekončíme. Dále je k dispozici komora na vak na vodu, který lze zavěsit na sponku a zabránit tak jeho zborcení, a tedy ztížení pití. K dispozici jsou dva výstupy pro hadičku, pravý a levý, to podle toho, co je pro vás lepší. Tohle je hodně praktické, pochvala za detailní práci! Hadičku pak lze vést poutky na obou ramenních popruzích, na prsním pásu je pro ni připevněna plastová přezka – na levé straně. Pokud byste ji z nějakého důvodu chtěli na pravé, musíte prsní pás odpojit a otočit. Pak ale vyřadíte ze hry „integrovanou“ bezpečnostní píšťalku, protože ji otočíte „foukátkem“ dolů. Komora je izolovaná od zad i od batohu, i to se počítá mezi klady. Stejně tak to, že bohatý přepravní prostor, přesněji celý batoh, lze systémem pásků stáhnout – pokud jsme batoh zcela nenaplnili, stažení pomohlo stabilizovat převážené věci. Perfektní. A pak jsou tu ještě dvě kapsy na bederních popruzích, a rozhodně nejen na parádu – jsou prostorné, pojmou jak více tyčinek pro dodání energie, tak i středně velký telefon. Jezdci jednotlivých zipů se velmi snadno ovládají díky poutkům, přístupnost všech kapes je snadná, bederních i za jízdy. Když ještě přidáme zmínku o samostatné pláštěnce ve vlastní kapse, kterou lze snadno vyprat, navíc doplněné reflexními prvky, zjistíte jako my, že tenhle batoh je skvěle připraven. A jízda s ním? Usazení je příjemné a jisté, nastavitelnost všech popruhů rozsáhlá, takže jsme o něm ani nevěděli. Splynul s tělem, přizpůsobil se mu, neposkakoval. Zbytečně dlouhé se ukázaly konce popruhů v pase, člověk by tu musel měřit snad dva metry na obvodu, aby je využil. Ale není problém je smotat pod připravené gumičky, kde držely. Ramenní popruhy jsou měkké, pohodlné, současně i dostatečně široké, takže se nekrabatily, neshrnovaly. Stejně jako zádová partie i solidně odvádějí pot. Když jsme batoh plně naložili, projevilo se, že záda jsou zpevněná nesouvisle, lokálně třemi samostatnými pěnovými výstelkami. Batoh se pak trochu vypoulil a tím bylo lehce ovlivněno jeho usazení a více odvod potu. Částečně pomohlo důslednější skládání přepravovaných věcí.

Připravil: Rudolf Hronza


TECHNOBOX

  • barevná provedení černá, černá/béžová, červená/modrá
  • přepravní objem 10 l
  • hmotnost 780 g
  • cena 2199 Kč

 

plus

  • praktické členění přepravního prostoru
  • samostatná pláštěnka s reflexními prvky
  • propracované detaily
  • velmi jisté a komfortní usazení na těle

 

minus

  • při plném naložení vypoulení nezpevněné zádové partie

FOTOGALERIE

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu