STRABAG Cup – ČP horských kol 2021 zná termíny

5.10.2020

V návaznosti na vydané termíny světového poháru MTB zveřejňujeme termíny STRABAG Cupu – Českého poháru horských kol v olympijském cross country pro sezónu 2021 takto:

 

  1. – 25. dubna 2021                     Město Touškov                UCI C1 JWS
  2. – 23. května 2021                    Zadov                                 UCI HC JWS
  3. – 30. května 2021                    Brno                                    UCI C1 JWS
  4. – 27. června 2021                    Bedřichov                          UCI C1 JWS
  5. – 18. července 2021                MČR XCO                           UCI CN
  6. – 15. srpen 2021                      Hlinsko                               UCI C1 JWS

 

Jak jistě vidíte, na UCI žádáme o Juniorskou sérii pro všechny závody. Uvidíme, na které nám bude přidělena.  Stejně tak žádáme o přidělení kategorie HC na závod na Zadově. Ten si to svou kvalitou a úrovní jistě zaslouží. Letošní „malý svěťák“ se tam nejenom díky korona virové pandemii, ale především díky možnostem areálu a nasazení organizátorů opravdu povedl. Těšíme se samozřejmě i do ostatních destinací. Město Touškov v Plzeňském kraji se stává pomalu ale jistě bikerskou srdcovkou. V místní závodní rokli už se zase chystají nové pasáže a prvky. V Brně Špek pracuje na trati dnem i nocí, vychovává novou generaci bikerského potěru – i sem se STRABAG Cup vrací velmi rád. Ale ani Bedřichov a Hlinsko nezůstávají po letošní absenci pozadu. Do Bedřichova MTB prostě patří a místní trať je jedna z těch velmi povedených. Stejně jako práce Brudra v lyžařském areálu v Hlinsku. Jediné místo, které ještě není 100% dané je MČR – zde ještě jednáme s několika organizátory a rozhodujeme se kde „mistrák“ v sezóně 2021 uspořádat. Termín si již ale můžete poznamenat.

STRABAG Cup v roce 2021 bude tedy svým harmonogramem rozdělen do dvou fází: předolympijskou, která bude končit na konci května a pak „prázdninovou“ která bude končit až v srpnu finálovým závodem v Hlinsku.

Děkujeme za přízeň a zájem v letošní podivné sezóně a těšíme se na Vás – závodníky, doprovody, trenéry, mechoše, bufíky a diváky v té příští. Ta již, jak pevně věříme, bude bez omezení a za normálního stavu věcí.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu