Specialized a jeho svébytné celoodpružené Tero X

28.2.2023
Americký Specialized tvrdí, že pro své vyjížďky budete potřebovat větší mapu. S nově představeným celoodpruženým elektrokolem Tero X určitě. Specialized zde spojuje průlomovou technologii elektrické podpory a velký úložný prostor. Jaké je Tero X v detailu a pro koho je určené? Pojďme to zjistit!

Specialized Tero X má být vlastně takovým parťákem do nepohody. Spřízněnou duší pro vaše cyklistická dobrodružství. Podle výrobce se nové Tero X nezastaví před ničím a je připraveno pustit se do každého terénu, do každého počasí a vézt jakýkoli náklad. Lze ho tak považovat za univerzálnější, schopnější variantu klasického e-MTB hardtailu Tero, který byl představen minulý rok.

Specialized Tero X jako elektrokolo, které na nosiči uveze až 20 kg nákladu

Jednoduše řešené odpružení pro zkrocení terénu

Specialized u své novinky vsadil na velmi jednoduchý, osvědčený systém zadního odpružení. Jde o klasický jednočep. Žádné přepákování a spoustu čepů nehledejte. Vlastně i ty čepy, bez kterých by se odpružení neobešlo, jsou elegantně schované. A zdvihy? Hodnoty 130 mm u předního odpružení a 120 mm u zadního mají přinést především plynulost jízdy a komfort. Honba za většími milimetry se tedy nekoná. Použitá koncepce má zvyšovat výkon při jízdě vsedě a při přepravě nákladu.

Specialized Full Power 2.2 jako srdce nového Tero X

Zmínili jsme tvrzení, že pro své výlety budete potřebovat větší mapu. To hlavně díky bezproblémovému výkonu motoru Specialized Full Power 2.2 a operačnímu systému Turbo, s nímž můžete šlápnout do pedálů a vyjet na opravdu velmi daleký výlet. Za hranice vaší obvyklé mapy. Specialized Tero X na svém představci nese displej MasterMind, který umožňuje okamžité a intuitivní ladění systému. Zároveň sleduje vestavěný odhad dojezdu, abyste měli jistotu, že se dostanete tam, kam potřebujete. A také vám sdělí, jak dlouho už jste na cestě. Zajímavé je vedení několika kabelů od displeje přímo představcem.

I když budete jezdit ve špíně, vrátíte se čistí

Protože Tero X má být elektrokolem do všech podmínek, je osazené všemi praktickými doplňky, na které si vzpomenete. Blatníky? Světla? Samozřejmě! Ale pojďme se všechny doplňky podívat blíže. Tero X je vybaveno předním světlem o výkonu až 1000 lumenů a zadním světlem o výkonu až 22 lumenů. Integrované blatníky Drytech chrání velkou část obou kol před odlétající vodou a blátem. Jezdec zároveň získá zadní nosič, který bezpečně unese až 20 kg vybavení. Takto si Specialized představuje kompletní balíček pro vaše dobrodružství. Výrobce mimo jiné dodává, že má radost, že může konečně nabídnout elektrokolo zákazníkům, kterým by se líbily modely Vado nebo Levo, ale potřebují více praktické elektrokolo.

(red)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu