Skládejte s Velem 5/2019

24.4.2019

SKLÁDEJTE S VELEM 2019

Ročník 2019 oblíbené soutěže o ceny je tu, hrajeme o kolo Author za 59 990 Kč!

 

TÉMA 2019 – TECHNOLOGIE A STANDARDY

V TOMTO ČÍSLE CHCEME VĚDĚT:

označení konstrukce přesmykače s tímto způsobem vedení lanka/ovládání

Odpověď pošlete do uzávěrky kola mailem na adresu skladacka@vpress.cz.

Nezapomeňte připojit jméno a telefon, případně vzkaz.

UZÁVĚRKA PRO ODPOVĚDI DO TOHOTO KOLA JE 10. 5. 2019!

 

Cena měsíce:

triko/dres MONS ROYALE REDWOOD ENDURO VT a 5x ponožky MONS ROYALE MTB 9“ TECH

Vlastnosti vlny merino jsou unikátní – perfektně odvádí vlhkost od těla, dýchá i hřeje, a hlavně nezapáchá. Oblečení z ní se tak dá použít i pro několik výkonů v řadě. Mons Royale, novozélandští specialisté na merino, letos přicházejí s kompletní nabídkou pro cyklistiku. Základem trika/ dresu Redwood je materiál AirCon s gramáží 140 g/m2 a 83% podílem merina – tenké vlákno z nylonu je obtočeno vlněnými vlákny pro ideální vlastnosti. Doplňme malý výstřih do V, pásy ze síťoviny na zádech a v podpaží pro ještě lepší ventilaci, kapsičku na zádech a prodloužená záda. Stejný přínos má merino u ponožek. Mons Royale u cykloponožek kombinuje vlnu s umělými materiály, které jsou elastičtější a lépe drží tvar. Vyšší ponožky MTB 9“ Tech mají tenký nárt, polstrování kolem kotníku a tlustší vrstvu na chodidle pro perfektní usazení do treter.

 

cena 1990/550 Kč (dres/ponožky)

www.monsroyale.com

HRAJEME O FULL AUTHOR A–RAY 29“ 2019 V CENĚ 59 990 Kč!

Author A-Ray 29 je pro jezdce, kteří milují sjezdy, výjezdy, technické pasáže a hory se vším, co k nim patří. Rám pochází z rukou švýcarských konstruktérů kanceláře ICTM AG. Podmínky alpských trailů jsou tím nejlepším místem, kde vyvíjet a testovat celoodpružená kola. Čtyřčepový systém odpružení s prvkem Horst Link vyhodnotil výrobce jako nejlepší volbu pro XC a trailová kola. Díky jeho kinematice se perfektně oddělí energie odpružení od energie šlapání. 

rám Alu 6061 DB, zdvih 100 mm vidlice RockShox Recon Gold RL Remote, uzamykání z řídítek, zdvih 100 mm tlumič RockShox Monarch RT3Air 184/44 mm řazení/přehazovačka Shimano SLX/XT (2×11) kliky Shimano SLX (převodníky 36/26 zubů) kazeta Shimano M7000-11 (11–42 zubů) brzdy Shimano Deore (kotouče 180/180 mm) zapletená kola Mavic XA 29 pláště Vittoria Barzo 29×2,25“ řídítka Ritchey MTN Comp 700 mm představec Ritchey Comp 4-Axis sedlo Prologo Nago Evo X10 sedlovka Ritchey Comp velikosti 17, 19, 21“ cena 59 990 Kč

Kola Author najdete na www.author.cz

Čtyřčepový systém odpružení

Čtyřčepové zavěšení zadní stavby horského kola se prvně objevilo na kolech Amp Research, systém vznikl před čtvrt stoletím a jeho autorem je Horst Leitner, dodnes uznávaný konstruktér. Odtud pochází pojem Horst-Link, nejužívanější provedení čtyřčepové zadní stavby, kdy je čep umístěn na řetězových vzpěrách, zpravidla těsně před patkou. Asi největší reklamu systému udělal výrobce kol Specialized, který ho odkoupil v roce 1998 a patent na čtyrčepové zavěšení FSR uplatňoval v Severní Americe. Tamější výrobci tak byli značně omezeni v možnostech invence, tím spíše se pak na tomto území rozvíjely jiné systémy odpružení. Patent vypršel roku 2013, Specialized nakonec začal od tohoto systému odpružení ustupovat.

GRATULUJEME VÝHERCŮM Z MINULÉHO KOLA:

brýle Endura Singletrack (cena 2199 Kč) – Hynek Piechota; tričko Velo Gravelo (cena 390 Kč) – Eva Hrbková, Pavel Semilský a Stanislav Hvizdoš

PRAVIDLA SOUTĚŽE

Soutěž začíná ve Velu 1/2019 a končí ve Velu 11/2019, celkem tedy čítá deset kol. Pro zařazení do slosování o hlavní výhru – bike Author v ceně 59 990 Kč – musíte poznat alespoň sedm objektů. POZOR: pro převzetí hlavní ceny musíte předložit všech deset kontrolních kupónů (pravý spodní roh této dvoustrany). Každý měsíc jsou losovány i doplňkové ceny, a to ihned po uzávěrce kola. Výherci jsou kontaktováni redakcí, svá jména najdou v dalším vydání Vela. Redakce si vyhrazuje právo na změny.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu