Skládejte s Velem 11/2017

31.10.2017

Nový ročník oblíbené soutěže o ceny je tu, opět hrajeme o kolo za 53 990 Kč!

V TOMTO ČÍSLE CHCEME ZNÁT:

výrobce e-biku na snímku (nápověda – jedna z nejvýraznějších novinek tohoto typu pro rok 2018)

 

Odpověď pošlete do uzávěrky kola mailem na adresu skladacka@vpress.cz.

Nezapomeňte připojit jméno a telefon, případně vzkaz.

UZÁVĚRKA PRO ODPOVĚDI DO TOHOTO KOLA JE 11.11.2017!

1. Cena měsíce:

brýle POC DO

Cyklistické brýle Poc Do neobvyklým designem zaujmou každého, kdo hledí na styl. Jistě najdou využití i při túrách po horách či na pláži. Nicméně prvotní je funkce, a začněme třeba právě u tvaru – rozměrné zorníky nahrávají neomezenému rozhledu. Skla mají odolnou povrchovou úpravu proti poškrábání, ale i proti otiskům prstů, dále úpravu proti zamlžování a pro snazší stékání vody i čištění, navíc nechybí antireflexní vrstva a příslib nezkresleného průhledu. Rámeček z materiálu Grilamidu TR-90 je pogumovaný, lehký a pružný, dobře se usadí na obličeji.

cena 4700 Kč

www.levelsportkoncept.cz

 

 

2. Cena měsíce:

batoh ENDURA SINGLETRACK

Batoh určený primárně pro MTB má lehkou konstrukci, tvarované pěnové a perforované popruhy zajišťují komfort a odvětrávání, 3D pěnový zadní panel potažený síťovinou skvěle padne a zaručuje odvětrávání. Singletrack nabízí kompatibilitu s vakem na vodu, možnost upevnění integrální i běžné přilby a nastavitelný bederní pás se síťovanými kapsami. Nechybí ani výškově stavitelný pás hrudní. Hlavní komora zavíraná zipem je lehce přístupná a voděodolná, uvnitř najdete odnímatelný organizér na nářadí. Objem činí 10 l. Složení materiálu: polyester 68 %, nylon 32 %; barvy zelená, modrá a černá.

cena 2299 Kč

www.endurasport.com

 

 

 

HRAJEME O STEVENS SONORA V CENĚ 53 990 Kč!

rám Carbon SL HMF vidlice RockShox Recon Silver, dálkové ovládání, pevná 15mm osa, zdvih 100 mm řazení/ přehazovačka/přesmykač Shimano SLX/XT/SLX (2×11) brzdy Shimano Deore (průměr kotoučů 180/160 mm – P/Z) kliky a převodníky Shimano SLX (36/26 zubů) kazeta Shimano SLX (11–40 zubů) zapletená kola DT Swiss Mountain Classic pláště Continental X-King Performance řídítka Oxygen Scorpo, 700 mm představec Oxygen Scorpo sedlo Oxygen Spark sedlovka Oxygen Scorpo, 27,2 mm velikosti 16“ (kola 27,5“), 18, 20 a 22“ (kola 29“) cena 53 990 Kč

 

 

 

Správná odpověď z minulého kola

KHS Softail

Jako vodítko pro odhalení pravdy jsme nechali na rámu zkratku ST, tedy softail. V principu jde o „odpružený pevný rám“, který pracuje s pružností materiálu zadní stavby, chybí na něm čepy s ložisky. To je samozřejmě jasný limit pro zdvih, ten se pohybuje nejčastěji někde okolo 20–50 mm. Experimenty s tímto typem odpružení i sériová kola započaly už daleko před koncem minulého století, inspirace působí dodnes. S časem se měnily materiály, z oceli na hliníkové a titanové slitiny, posléze i karbon, případně jejich kombinace, do toho se pak přidaly i karbonové planžety, ale to už není řeč o značce KHS, která se touto konstrukcí proslavila a jejíž produkt zachycoval náš obrázek. Různé byly i tlumiče, začínalo se s elastomerovými a pružinovými, končilo se vzduchovými. Softail se ale netýkal jen horských kol, šlo i o cykloturistická a cyklokrosová kola. Pokud jsme po vás chtěli znát i nějakou značku, hlavními představiteli softailového proudu bylo KHS, Trek, Moots, Ibis, Morati, Dean, Curtlo a další.

GRATULUJEME VÝHERCŮM Z MINULÉHO KOLA!

Kniha Příběhy duhového trikotu (cena 490 Kč): Jana Matulová, Kamil Palička, Petr Liška, Marek Svěntý a Karel Just; předplatné časopisů Velo, 53×11 a Cykloturistika 2018 (cena 1959 Kč): Ivona Štěpánková

VÝHERCŮM GRATULUJEME, VŠEM DRŽÍME PALCE DO DALŠÍHO KOLA!

PRAVIDLA SOUTĚŽE

Soutěž začíná ve Velu 2/2017 a končí ve Velu 12/2017, celkem tedy čítá deset kol. Pro zařazení do slosování o hlavní výhru – bike Stevens v ceně 53 990 Kč – musíte poznat alespoň sedm objektů. POZOR: pro převzetí hlavní ceny musíte předložit všech deset kontrolních kupónů (pravý spodní roh této dvoustrany). Každý měsíc jsou losovány i doplňkové ceny, a to ihned po uzávěrce kola. Výherci jsou kontaktováni redakcí, svá jména najdou v dalším vydání Vela. Redakce si vyhrazuje právo na změny.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu