Skládejte s Velem 10/2019

25.6.2019

SKLÁDEJTE S VELEM 2019

Ročník 2019 oblíbené soutěže o ceny je tu, hrajeme o kolo Author za 59 990 Kč!

 

TÉMA 2019 – TECHNOLOGIE A STANDARDY

V TOMTO ČÍSLE CHCEME VĚDĚT:

K čemu slouží a jak se jmenuje montážní rozhraní na obrázku

Odpověď pošlete do uzávěrky kola mailem na adresu skladacka@vpress.cz.

Nezapomeňte připojit jméno a telefon, případně vzkaz.

UZÁVĚRKA PRO ODPOVĚDI DO TOHOTO KOLA JE 15. 10. 2019!

 

1. Cena měsíce:

3x sada MORGAN BLUE MUSCLE RELAX & CHAIN CLEANER

Relaxační krém Muscle relax s éterickými oleji a dalšími složkami se snadno vstřebává do pokožky, a tak je nástup regeneračního účinku velmi rychlý, pomáhá uvolňovat unavené svaly. Doporučuje se používat před spaním.

Čistič řetězu, ale i ostatních součástí převodového ústrojí Chain Cleaner obsahuje aktivní čisticí složky, které po aplikaci pomáhají uvolnit nečistoty a mastnotu. Po krátké době působení stačí tento přípravek opláchnout vodou.

cena 349 Kč (Muscle relax, 200 ml), 299 Kč (Chain Cleaner, 400 ml)

www.tsbohemia.cz

 

 

2. Cena měsíce:

dílenská pumpa XLC FLOOR PUMP PU–S02

Stabilní základna dílenské pumpy XLC je stejně jako pracovní válec kovová pro maximální životnost i výkon. Na spodní straně najdete přepínací mechanizmus pro volbu mezi zaměřením na objem nebo tlak, přičemž jeho maximum je až 11 barů/160 psi. Praktický je i velký přehledný manometr, duální hlavice s pojistkou proti úniku tlaku či pryžový povrch madla pro komfortní manipulaci.

cena 1099 Kč

www.xlc-parts.com

 

HRAJEME O FULL AUTHOR A–RAY 29“ 2019 V CENĚ 59 990 Kč!

Author A-Ray 29 je pro jezdce, kteří milují sjezdy, výjezdy, technické pasáže a hory se vším, co k nim patří. Rám pochází z rukou švýcarských konstruktérů kanceláře ICTM AG. Podmínky alpských trailů jsou tím nejlepším místem, kde vyvíjet a testovat celoodpružená kola. Čtyřčepový systém odpružení s prvkem Horst Link vyhodnotil výrobce jako nejlepší volbu pro XC a trailová kola. Díky jeho kinematice se perfektně oddělí energie odpružení od energie šlapání. 

rám Alu 6061 DB, zdvih 100 mm vidlice RockShox Recon Gold RL Remote, uzamykání z řídítek, zdvih 100 mm tlumič RockShox Monarch RT3Air 184/44 mm řazení/přehazovačka Shimano SLX/XT (2×11) kliky Shimano SLX (převodníky 36/26 zubů) kazeta Shimano M7000-11 (11–42 zubů) brzdy Shimano Deore (kotouče 180/180 mm) zapletená kola Mavic XA 29 pláště Vittoria Barzo 29×2,25“ řídítka Ritchey MTN Comp 700 mm představec Ritchey Comp 4-Axis sedlo Prologo Nago Evo X10 sedlovka Ritchey Comp velikosti 17, 19, 21“ cena 59 990 Kč

Kola Author najdete na www.author.cz

SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ Z MINULÉHO ČÍSLA

Shimano Shadow Plus

Technologií Shadow Plus se mohou přehazovačky Shimano chlubit od jara roku 2011, od té doby se téměř plně rozšířila na všechny sady od Deore výše, leč se stále najdou sady, především desetistupňové, kde ještě použita není. Pochopitelně se jako první objevila u top provedení XTR. Na první pohled odhalíte Shadow Plus díky páčce, ať už šedé nebo zlatavé, v místě čepu vodítka. Ne náhodou, jelikož právě o pohyb vodítka tu jde. Okolo čepu je kleština, kterou páčka při aktivaci sevře tak, aby se vodítko zbytečně nehýbalo v předozadním směru vlivem rozvlnění řetězu po přejezdu nerovností. Je to podobné, jako byste na vidlici úplně utáhli útlum odskoku a zpomalili ho. Pochopitelně to má i nepatrný vliv na rychlost řazení a také zde dochází k určitému opotřebení mechanizmu, což lze řešit náhradními díly. U kvalitnějších komponentů z vyšších sad lze mechanizmus zespoda imbusem dotáhnout, zvýšit sílu zámku. Obecně lze ale doporučit páčku vozit trvale uzamčenou, tedy v poloze On, a Off používat jen ve chvíli, kdy je třeba demontovat zadní kolo.

GRATULUJEME VÝHERCŮM Z MINULÉHO KOLA:

pár plášťů Continental Mountain King 27.5 Protection Kevlar 27,5×2,3“ (cena 1349 Kč/1 ks) – Roman Bednarčík, prostředek na čištění a údržbu kol Cyklostar Performance & Servis New (cena 148 Kč) – Robert Ziebiker, Patrik Horáček, Pavel Klekner, Roman Strnad, Roman Bojda, Petr Herák

PRAVIDLA SOUTĚŽE

Soutěž začíná ve Velu 1/2019 a končí ve Velu 11/2019, celkem tedy čítá deset kol. Pro zařazení do slosování o hlavní výhru – bike Author v ceně 59 990 Kč – musíte poznat alespoň sedm objektů. POZOR: pro převzetí hlavní ceny musíte předložit všech deset kontrolních kupónů (pravý spodní roh této dvoustrany). Každý měsíc jsou losovány i doplňkové ceny, a to ihned po uzávěrce kola. Výherci jsou kontaktováni redakcí, svá jména najdou v dalším vydání Vela. Redakce si vyhrazuje právo na změny.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu