Novinky 2024: Ghost, Lapierre, Look a další v novém showroomu

13.8.2023
Začátek srpna byl pro společnost Schindler ve znamení prezentací novinek z distribuce. A kde jinde takovou událost uspořádat než ve zbrusu novém showroomu v Kravařích. K vidění byla nová kola Ghost a Lapierre nebo třeba úplné novinky v portfoliu Schindler v podobě silničních speciálů legendární francouzské značky Look. A dostalo se také na představení nové spolupráce. Navštivte s námi tuto akci, kdy showroom doslova praskal ve švech, alespoň virtuálně!

Loni ohlášená spolupráce s Lookem letos přinesla ovoce v podobě velkého množství vzorků silničních kol a pedálů. Ozdobou showroomu Schindler tak byl nový model Look 795 Blade 2 RS ve všech dostupných barvách, na kterém jezdci týmu Cofidis letos vybojovali dvě etapová vítězství na Tour de France.

 

 

Minimálně stejnou pozornost jako závodní speciály od Looku na sebe mezi návštěvníky, prodejci kol, elektrokol a cyklodoplňků strhla německá kola Ghost ve výročním designu. Ghost totiž příští rok oslaví své 30. narozeniny a do Kravař proto poslal široké veřejnosti zatím nepředstavenou kolekci top modelů v “30th anniversary” provedení. Prohlédnout si na vlastní oči tak bylo možné třeba nový celokarbonový gravel bike Ghost Asket CF 30th, elektrický e-Riot AM CF 30th nebo starý známý hardtail Lector. Ten však k 30. výročí firmy dostal nejenom nové zbarvení, ale hlavně zcela inovovaný rám.

U stánku Lapierre vzbudil největší zájem nekompromisní celoodpružený e-bike Overvolt GLP Team a mimo něj společnost Schindler prezentovala i nový gravel od Ghostu. Ten je pojmenovaný Pulsium SAT AllRoad 6.0. Osvědčené modely XR, XRM a ProRace zas byly k vidění v úplně nových barvách.

 

 

Nechyběly komponenty, zapletená kola a nové pláště Continental

Svůj prostor v showroomu dostala i zapletená kola Fulcrum. Na ně lze nasadit třeba pláště Continental, které Schindler do ČR taktéž dováží. Continental představil rozsáhlou řadu gravity plášťů už loni. Síly teď upíná hlavně na marketing. Rozšiřuje spolupráce jak mezi závodními týmy, tak mezi výrobci, kteří budou svá kola továrně obouvat do německých plášťů.

 

 

Novinky mezi doplňky

Mezi doplňky u firmy Schindler figuruje například australský Knog. Ten na novou sezónu nachystal řadu výkonných předních světel Blinder. Německý SKS zapracoval na miniaturizaci celé kolekce cyklistických nářadíček a výrobce vozíků za kolo Qeridoo představil modernizované modely Kidgoo a Qupa.

Mezi helmami si návštěvníci prohlíželi hlavně model Cratoni Madflex. Novinková enduro přilba jako první v nabídce Cratoni disponuje systémem MIPS. Výrobce systém brzy použije i v modelech jako Allset, Allset PRO a Allride. Pro gravelové jezdce má Cratoni nově v nabídce model Gravoq a pro silničáře ultralehkou a aerodynamickou přilbu C-Zero.

 

 

Přilby Cratoni doplňuje korejský HJC. Značka připravila helmu Bellus, která využívá vlastní patentovaný systém Slid. Ten má podobně jako MIPS minimalizovat vliv rotačních sil na mozek v případě pádu a měl by se stát standardem u většiny top modelů. Novou helmu má nachystanou i Lumos. Sportovní helma Ultra Fly jako první nedisponuje integrovanými světly. Tématu svícení se ale Lumos úplně vzdát nechtěl, proto má novinka na zátylku magnetický držáček pro připojení blikačky Lumos Firefly.

Svou řadu produktů představila i firma Schindler, která pod svou značkou nabízí stojany na kola, nástěnné držáky nebo zapletená kola.

 

 

Nová tvář značek Schindler

Během prezentačního bloku dostala slovo snowboardcrossařka Eva Adamczyková (Samková), která ve videozdravici všem účastníkům prozradila, že bude v nadcházejících sezónách tváří velkoobchodních značek Schindler. Eva stále častěji při svých trénincích jezdí na kole, takže oceňuje možnost průběžně testovat kola i nové doplňky. Firma Schindler zase doufá, že Eva pomůže posílit prestiž nabízených značek, kterých má v portfoliu už více než dvacet, čímž dokazuje, že cyklistický segment rozhodně nespí.

připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu