Růžová kola zůstanou na Libeňském mostě i po obnovení automobilového provozu

5.3.2018

Po více jak měsíčním uzavření Libeňského mostu pro automobily a MHD by se od soboty 3. března vrátil provoz k běžnému fungování. Lidé, kteří si oblíbili cestovat přes most na rekole, o tuto možnost ale nepřijdou a budou je moci stále využívat. Celkově firma Rekola v rámci náhradní cyklodopravy eviduje přes 12 000 výpůjček.

 

Bikesharingová společnost Rekola nabídla svá kola na přejíždění Libeňského mostu hned v den jeho uzavření. Během prvních týdnů uzavírky měla na mostě až 30 kol, pro současný provoz bude muset počet kol snížit. „Potěšilo nás, kolik lidí rekola na překonání mostu používalo, měli jsme na to skvělé reakce. V současné době kvůli obnovenému provozu tramvají musíme odstranit jeden ze stojanů, proto počet kol snížíme. Věříme ale, že i tak se najdou lidé, kteří upřednostní třeba odpolední projížďku na kole před tramvají či autem.“ říká spoluzakladatel Rekol Vítek Ježek.

 

Na holešovické straně Libeňského mostu se tedy pro uživatele nic nezmění, na libeňské straně pak musí počítat s tím, že kola už nebude možné parkovat přímo na mostě a že je bude nutné vracet do nedalekého cyklostojanu před Komerční bankou. Všichni uživatelé budou pak nadále moci využívat prvních 15 minut každé jízdy zdarma, které hradí partner společnosti, firma Hello Bank.

 

Běžný provoz v ulicích spustí Rekola 21. března v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci a Teplicích. Nově spustí i půlroční testovací provoz v Liberci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu