REBOUND 2023 – Největší gravel akce začne 3. června i u vašich dveří

4.5.2023
Jestli máte rádi netradiční cyklistické akce, natrefili jste na správné čtení. V tomto krátkém článku vám chceme představit globální gravel akci REBOUND. Událost je společnou iniciativou společností LSRF (Live Slow Ride Fast) a japonského Shimana. A její cíl je jednoduchý – ujet milion mil za jediný den. Od vašich dveří, odkudkoliv. Bláznovství? Ani ne. Připravte svůj gravel bike na 3. června!

Gravel biking je spojen s komunitou. Vědomi si tohoto faktu, spojilo Shimano síly s Live Slow Ride Fast (LSRF), aby mohl vzniknout event REBOUND, který má za cíl z komunitního pojetí gravel bikingu přímo čerpat. A vlastně tak spojit všechny milovníky štěrkoletů, aby společně za jediný den ujeli milion mil. Je jedno, jestli za pomoci desítkové či jiné kazety, tak či onak tvarovaných řídítek a kondice pevné i skromné. A stejně tak je jedno, po jakých cestách. Prostě klidně po těch, které máte za domem, v ulici, mezi vesnicemi a okolo města.

 

Když se svět zastavil

Myšlenka takové události vznikla už před lety. V době izolace a splínu. Za covidu. Když se svět v roce 2020 zastavil, hledali členové LSRF (malá skupina velmi oddaných milovníků cyklistiky, kteří žijí podle svého hesla: žít pomalu, jezdit rychle) bezpečné způsoby, jak si užít svět kolem nás i vzhledem k různým opatřením a restrikcím. Zorganizovali svůj vlastní gravelový event „Dirty Kanzelled“. A i když byla hlavní událost Unbound zrušena, duch akce žil dál a oslavoval sjednocující potenciál gravelácké cyklistiky. S REBOUND chce LSRF i díky podpoře Shimana jít ještě o krok dále.

 

Konání a pravidla REBOUND

REBOUND je cykloakce pro všechny cyklisty. Bude se konat za necelý měsíc, v sobotu 3. června 2023. Pravidla jsou vlastně jednoduchá: můžete začít z libovolného bodu a pokrýt vzdálenost více než 25 mil (40 km), 50 mil (80 km), 100 mil (160 km) nebo 200 mil (320 km) za tento jediný den. Takto vypadá plán akce:

 • Datum: Sobota 3. června 2023
 • Začátek: 6:00 místního času
 • Žádné poplatky, žádné časové limity, jen zábava!
 • 25 mil (40 km), 50 mil (80 km), 100 mil (160 km) nebo 200 mil (320 km) dlouhá gravel jízda, kterou absolvujete sami
 • Dáte si po cestě maximálně dvě zastávky
 • Povinná oslava po jízdě

Zaregistrovat se na událost můžete na adrese www.rebound.cc klidně dnes. Když se připojíte, získáte díky REBOUND STRAVA Challenge možnost vyhrát několik skvělých cen, včetně:

 • 10x gravel boty Shimano RX6
 • 5x Custom Rebound Ride plakáty
 • 3x víkendové vstupenky na akci LtD’s Gravel Raid
 • dvě VIP vstupenky na Tour de France od Škody
 • Live Slow Ride Fast Experience

 

Tak co, už žhavíte klávesnici, registrujete se a mažete lýtka na začátek června? My jo!

Připravil: Martin Kuška
Ilustrační foto: Giant

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu