Zapomeňte na kov – Rascal představuje dětské kolo z překližky

13.6.2023
Rascal, to jsou česká dětská kola, prezentující se jako nejlehčí na trhu. Výrobce původem z Brna nově představuje kolo, přesněji odrážedlo, které taktéž nechce být rozhodně žádným “těžítkem”. A aby toho dostáhl, použil pro výrobu rámu materiál, na který spíš narazíte někde v hobby marketu, než u běžných dětských kol. Pojďme si velmi zajímavou novinku pojmenovanou Rascal Trunk představit.

Model Trunk sice vyhlíží výrazně designově, ale podle výrobce jde o plnohodnotné odrážedlo, které odolá dětským hrátkám, venkovnímu použití i vodě. Tak jako se při výrobě rámu u hliníku řeší slitina, zde probíhala debata nad zdrojem dřeva. Vyhrála laminovaná březová překližka, která je pevná a odolná, ale zachovává si lehkost a pružnost. Předností přírodního materiálu je také nevšední vzhled. Odrážedlo Rascal Trunk tak lze jenom těžko zaměnit…

 

Dřevo a zase dřevo. To je původ Rascal Trunk.

I nejmenší Rascal s důrazem na geometrii

Někdy je designu obětováno mnohé. Brněnský výrobce však podle svých slov nenechal nic náhodě ani na modelu pro nejmenší prcky a vtiskl mu specifickou geometrii, která má odrážedlu Trunk, stejně jako větším Rascalům, propůjčovat skvělé jízdní vlastnosti. Svoji úlohu má také “mullet” setup vypletených kol, tedy rozdílné průměry – vpředu 14″, vzadu 12″. Větší přední kolo umožňuje sedět více vzpřímeně. Poskytuje také lepší ovladatelnost a tím i větší bezpečnost. Menší zadní kolo pak přináší snadné nasednutí i těm nejmenším riderům. Minimální výška dítěte byla u Rascal Trunk stanovena na 83 cm a vnitřní délka nohy na 37 cm.

Většinu komponentů si Rascal vyrobil sám, pouze pro brzdy musel sáhnout ke značce Tektro a pláště obstarává Vee Tire s modelem Speedster. Váha odrážedla, jehož rozvor je pouhých 548 mm a výška od země k řídítkům 511 mm, je rovné 4 kg. Rascal Trunk splňuje přísná bezpečnostní kritéria a je certifikován podle standardu EN71.

Výrobce chce tímto počinem přiblížit téma životního prostředí a obnovitelných přírodních zdrojů i těm nejmenším dětem.

Cena: 6900 Kč/290 €

připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu