První závod Galaxy Stevens série 2022 – 50 Podralsko

7.6.2022

Již po dvanácté proběhne v neděli 12. 6. 2022 v Osečné cyklistický závod horských kol 50 Podralsko. Na startu se potkávají různé výkonností a věkové kategorie. V letošním roce je závod opět zařazen do celorepublikového seriálu horských kol Galaxy Stevens série. I pro letošní rok pořadatelský tým Eleven Head CST Cyklolive připravil pro závodníky řadu novinek.

Největší novinkou závodu je úprava jednotlivých tras. Oblíbený otvírák cyklistické sezóny byl posunut z kraje dubna na červnový termín. “Z důvodu, že se závod koná v letním období, tak jsme museli reagovat i na jednotlivé trasy. Cyklistickou veřejnost nebaví jezdit pouze na asfaltu. Proto jsme prošli jednotlivé trasy z předchozích ročníků, jezdili jsme po okolí na kole a nakonec vznikla upravená trasa závodu, která má méně asfaltu a více lesních cest, pěšin, kořenů a pro zpestření nějakou písečnou dunu. Zároveň nechybí kouzelné výhledy na dominanty okolí jako je Ralsko, Bezděz či Ještěd, který střeží celou trasu závodu,” informuje ředitel závodu Lukáš Gamba.

Délky jednotlivých závodů jsou stejné, jako v předešlých letech. Na závodníky čeká trasa 58 km a trasa 25 km, která je určena také pro děti s rodinami a pro dětský maraton. Jednotlivé trasy závodu budou i letos startovat z nedalekých Lázní Kundratic, kde proběhne slavnostní start dvanáctého ročníku.

Aby nebylo novinek málo, tak jedna další navrch: nová kategorie gravel na 25km trase. Tato kategorie je pro letošní rok testovací a pokud cyklisty zaujme, tak kategorie bude další rok i na delší trase 58 km.

Do Osečné se také vrací děti! Z důvodu, že pořadatelský oddíl pracuje s mládeží, nemohli organizátoři zapomenout ani na nejmenší. Po odmlce se v Osečné představí také nejmenší děti v rámci Galaxy série a také dětského seriálu Severočeský MTB pohár. Děti od odrážedel až po děti do 8 let budou závodit v okolí areálu závodu. Děti od 9 let se postaví v rámci dětského maratonu na 25 km. Děti, které nemají zkušenosti s touto trasou, mohou na trasu vyrazit za doprovodu rodičů.

“Z důvodu, že si našich závodníků velice vážíme a jsme za ně rádi, tak i v letošním roce každý z nich obdrží v cíli originální účastnickou medaili jako vzpomínku na letošní ročník. Pro závodníky, kteří budou řádně registrováni do středy 8. 6. 2022, budeme mít připravenou účastnickou tašku plnou dárků v podobě isotonického sportovního nápoje Erebos, Raw energy tyčinky Bombus a další překvapení. Celý dvanáctý ročník závodu letos uzavřeme tombolou o hodnotné ceny našich partnerů. Zlatým hřebem tomboly bude zájezd do Rakouska od cestovní kanceláře Trip!” říká Gamba a dodává: “I v této těžké době jsme velice rádi, že můžeme letos uspořádat 50 Podralsko, kterému věnujeme mnoho času již od podzimu. Jsme velice rádi, že letos závod proběhne bez jakýchkoliv vládních omezení a můžeme závod připravit na 100 %. Rozhodně by to nešlo bez podpory Libereckého kraje, Lesů České republiky a VLS. Velké poděkování také patří RBP zdravotní pojišťovně, Stavební společnosti Syner, Pivovaru Rohozec, Eleven sportswear, Kolofixu, Aerotecu, CykloŠvec, Galaxy, Stevens a Cyklostar.”

Více informací o závodu: www.galaxy-serie a  www.mtbpodralsko.cz

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu