Přineste staré kolo na veletrh FOR KIDS a pomozte tak dětem na cestě do školy

22.10.2023
FOR BIKES 2024 se nezadržitelně blíží. Před tímto veletrhem však tento říjen proběhne ještě výstava FOR KIDS, v jejímž rámci se připravuje také nový projekt “FOR BIKES POMÁHÁ”. Cílem projektu je shromáždit vaše stará kola, která získají děti v Gambii a která je dovezou do školy, za lepším vzdělání.

V rámci letošního ročníku veletrhu FOR KIDS, který proběhne na výstavišti PVA EXPO v Letňanech ve dnech 21. – 22. 10. 2023, odstartuje nový projekt FOR BIKES POMÁHÁ, který se zabývá sběrem starých nebo nepoužívaných kol pro účely zaslání těchto kol do africké Gambie.

 

 

Pokud tedy doma máte nepoužívané kolo a nevíte co s ním, přineste jej s sebou na výstaviště veletrh FOR KIDS. Kam? Přidáváme mapu, podle které místo pro sběr kol snadno najdete. Kola můžete odevzdávat v Konferenčním sále 1 ve Vstupní hale II, přímo proti vstupu. Místo bude označeno nápisem SBĚR KOL.

Kola mohou být dětská i pro dospělé, stará i novější, MTB i silniční, pojízdná i nepojízdná. Zkrátka jakékoliv kolo. Jedinou podmínkou je, aby bylo čisté.

A co se s vybranými koly bude dít dál? Společnost Kola pro Afriku si je odveze, opraví tak, aby byla pojízdná a následně je odveze do Gambie, kde budou sloužit dětem jako dopravní prostředek na cestě do školy. Přinesení kola na veletrh vás tak může hřát dvakrát – poprvé z toho, že se zbavíte nepotřebné věci a podruhé z radosti, kterou uděláte dětem v Africe.

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu