Po prázdninové pauze se pojede kriterium v Novém Boru

21.8.2018

Čtrnáctý závod 17. ročníku seriálu Giant Liga 2018 – Grand Prix Kolokrámu, pokračuje v Novém Boru v centru města. V rámci 50-letého výročí vzniku etapového závodu Tour de Bohemie, bude v centru města připraven závodní okruh. Trať vedená uličkami města Nový Bor tak prověří techniku a vytrvalost jezdců. Diváci se tak opět můžou těšit na souboje našich nejlepších kriterijních specialistů.

Na startu nebude chybět Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) lídr seriálu Giant liga a zároveň jezdec, který má rád rychlé a technické okruhy. Vedle Boubala se na startovní pásce představí i trio jezdců naší nejúspěšnější stáje( Elkov Author ) Vojtěch Hačecký, Matěj Zahálka a Jan Rajchart. V barvách kolokrámníků uvidíme zkušeného Martina Bínu a nadějného mladíka Jirku Pokorného, který už na posledním kriteriu v Plzni dokázal vyhrát.

Do Nového Boru se samozřejmě chystá i tým AC Sparta Praha, který má v sestavě také vyhlášené rychlíky. A právě Jan Ryba by se měl poprat o stupně nejvyšší. Formu potvrdil na závodech v Číně, kde se několikrát v dojezdu dostal do Top Ten. K sobě bude mít skvělé pomocníky bratry Pavla a Honzu Stöhrovi.

Kriterium v Novém Boru okoření i start Australana  Matta Burchella v barvách týmu NejlevnějšíPneu.cz, kterému by měl spurty rozjíždět zlatý medailista z dráhového Mistrovství Evropy Michal Kesl.

Závodníci pojedou bodovací závod, kdy si v každém 5. okruhu nejlepší borci rozdělí 5,3,2 a 1b. Poslední bodování bude ohodnoceno dvojnásobně. A aby jezdci drželi vysoké tempo, budou vypisovány prémie o nejaktivnějšího jezdce Bageterie Boulevard prestige.

Srpnová soutěž aktivity Giant ligy 2018 tentokrát začne právě na okruhu v Novém Boru a my se můžeme těšit i na Denise Rugovace (Favorit Racing), který po těžkém pádu na ME již přislíbil účast.

Zveme Vás tímto na souboje jednotlivců a týmů, které pokračují tentokrát v centru města Nový Bor.

V pátek 24. srpna od 18:00 hod tak odstartuje již čtrnáctý díly GIANT LIGY 2018, který je vypsán tentokrát jen pro kategorii muži Elite.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu