Cyklistické volání Dachsteinu

před 3 týdny
Vítejte v regionu Dachstein Salzkammergut, kde se majestátní krása rakouských Alp snoubí se vzrušujícím světem jízdy na horských kolech a gravelu. Prázdninový region Dachstein Salzkammergut nabízí nezapomenutelné zážitky pro všechny, kdo milují šumění větru v uších, křupání štěrku pod koly a vůni alpských luk.

 

Prostor pro bikové zážitky

Region Dachstein Salzkammergut skýtá nejen působivé panorama a bohatou kulturní historii, ale je také rájem pro všechny milovníky horských kol. Ti mají k dispozici pestrou a rozsáhlou síť, která zahrnuje celkem 800 km MTB tras, včetně 200 km zpřístupněných lesních cest, a představuje výzvu i nekonečnou zábavu pro začátečníky i zkušené bikery. Její součástí je i Dachsteinský okruh, ikonická trasa Solnou komorou vedoucí kolem impozantního masivu Dachstein.

 

 

Tato okružní stezka je víc než jen projížďka, je to cesta nejrůznějšími typy krajiny, která vám přiblíží rozmanitost Alp v celé jejich kráse. Ať už dáváte přednost mírným stoupáním nebo hledáte výzvu v podobě prudkých sjezdů, Dachsteinský okruh nabízí dobrodružství pro každého.

Kromě pohodových túr na horských kolech v regionu Dachstein Salzkammergut byste si neměli nechat ujít ani každoroční červencový MTB maraton Salzkammergut Mountain Bike Trophy. Jeho trasy otestují vaši kondici a odmění vás těmi nejúchvatnějšími výhledy, které Solná komora nabízí. Škála možností sahá od nenáročných šotolinových tras až po stezky, které prověří um i těch nejzkušenějších bikerů, takže si tu každý najde to své. Salzkammergut Mountain Bike Trophy se koná od 12. do 14. července 2024.

 

 

Eldorádo pro gravel

Rozvinutá síť lesních cest je snem všech gravel bikerů. Tyto trasy jsou součástí regionu světového dědictví UNESCO, vedou nedotčenými lesy, divokou romantikou alpských pastvin i podél křišťálově čistých jezer a představují ideální kombinaci náročných šotolinových cest a dechberoucích panoramat s bezkonkurenčními výhledy na Gosaukamm a jezero Gosausee včetně Dachsteinu. V regionu Dachstein Salzkammergut si můžete vybrat z bezpočtu možností, které otestují vaši výdrž i lásku k přírodě. Dachstein Salzkammergut je nejen místem nezapomenutelných cyklistických zážitků, ale také regionem, který dbá na udržitelnost a ochranu své jedinečné přírody.

 

 

 

Díky široké nabídce specializovaných ubytovacích zařízení, půjčoven kol a túr s průvodcem máte k dispozici vše, co potřebujete pro dokonalé cyklodobrodružství. V oblasti Dachstein Salzkammergut byla zároveň zřízena speciální kyvadlová doprava Salzkammer – gut Shuttle, která zde bude fungovat od května, takže se vyplatí přicestovat veřejnými dopravními prostředky. Zveme vás k objevování svobody a dobrodružství na trailech a lesních cestách Dachstein Salzkammergut. Ať už preferujete úzké vysokohorské stezky nebo šotolinové cesty idylickými údolími, tady si každý najde trasu podle svých představ. Pojďte se s námi zamilovat do cyklistiky v jednom z nejkrásnějších přírodních koutů Rakouska. Vaše příští adrenalinová dovolená už volá!

Více informací: www.dachstein-salzkammergut.cz

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu