Závody a licence

24.1.2007
Chci se zeptat, co je zapotřebí a co si musím všechno vyřídit, abych se mohl účastnit jakýchkoliv závodů v tuzemsku i zahraničí. Zda musím mít členství v ČSC a být členem i nějakého klubu. Prostě co bych si měl vše obstarat, abych mohl závodit oficiálně.

Pokud jde opravdu o všechny závody, pak je licence nutná. V Čechách ji využijete pouze na závody zastřešené Českým svazem cyklistiky (například Český pohár), ale navíc jen v některých kategoriích. Pokud jste hobby závodník, nebudete ji potřebovat. Pokud máte vyšší ambice, neobejdete se bez ní. V zahraničí je to stejné.
Na příkladu MTB maratonů je to následující. Jakýkoliv závod z Velo série (celkem 12 akcí) můžete objet bez licence, a to i přesto, že čtyři podniky jsou zařazeny do Českého poháru maratonů. Ve Velo sérii budete hodnocen v celkovém pořadí své věkové jako každý jiný jezdec, v Českém poháru pak v kategorii hobby jezdců (a věkové skupině). Pokud byste však závody tohoto poháru chtěl absolvovat jako jezdec kategorie elitní, bude po vás pořadatel vyžadovat licenci.
Licenci vám musí nechat vystavit klub registrovaný pod Českým svazem cyklistiky, sám o ni žádat nemůžete. Pokud nemáte žádný klub v blízkosti vašeho bydliště, nebo se vám žádný nechce hledat, pomoci může například klub příznivců časopisu Velo – VeloUni. Kdyby vás zajímalo cokoliv navíc, napište!
Rudolf Hronza 

kategorie dotazuSport

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu