Kotoučové brzdy WinZip

25.8.2006
Rád bych se zeptal jestli máte zkušenosti s mech. kotoučovými brzdami tohoto výrobce a zda si myslíte, že se vyplatí nahradit ráfkové brzdy tímto modelem. Také bych se rád dotázal, jak se projeví, že se pohybují obě destičky a nedeformuje se kotouč.

Zkušenosti s brzdami WinZip nemáme žádné, jelikož se zatím oficiálně do České republiky nedováží. Vzhledem k tomu bych si jejich nákup na vašem místě raději rozmyslel. Při případné poruše nebo pouhé potřebě výměny destiček byste mohl narazit na problém s nedostupností náhradních dílů. Volil bych tedy raději některou ověřenou, u nás běžně dostupnou značku. Test mechanických i hydraulických brzd najdete v posledním čísle Vela 9/2006.
K druhé části vašeho dotazu. Pohyb jedné, nebo obou destiček v praxi téměř není poznat. Pouze pokud brzdu sledujete, tak u mechanických variant, kde se pohybuje jen jedna destička, je vidět, jak se disk nepatrně ohýbá. Na jeho životnost nebo funkci to ale žádný zásadní vliv nemá. Jde pouze o konkrétní řešení konkrétního výrobce.
Štěpán Hájíček

kategorie dotazuMTB technika

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu