Inline téma

29.5.2006
Dobrý den. Dost dobře nechápu,proč se na stránkách cyklistického časopisu již alespoň ve třetím nebo čtvrtém čísle objevují články o inline bruslích, inline závodech atd. Osobně bych uvítal, kdyby například prostor věnovaný tomuto tématu byl v prázdninovém dvojčísle nahrazen alespoň krátkou reportáží z MČR v silniční cyklistice, což je např. v posledních dvou ročnících na stránkách Vela úplné tabu. Za sebe mohu prohlásit, že mne rozhodně více osloví jakákoliv reportáž i z 1,5 měsíce starého cyklistického závodu než žhavý praktický test o bruslích na kolečkách… Další poměrně zásadní věc – vazba minulého čísla se mi rozpadla po pár otočených listech. Pokud množství listů v časopise již překračuje technické možnosti vazby, tak prosím raději i o pár listů méně než výsledný trhací kalendář. Jinak díky za Vaši práci a za Vaše(=naše) VELO. Zdravím Vás i Vaše kola.

Dobrý den, série článků o in-line bruslení  byla takto koncipována záměrně, aby podala čtenářům o novém fenoménu ucelený obrázek (výběr bruslí, test, informace o závodech atd.), aby to nebylo jen plácnutí do vody. Do souvislosti se silničním MČR bych to rozhodně nedával. Je to právě o osobních preferencích, jak píšete, někoho jiného třeba zmíněné téma či reportáž vůbec nezajímá.
Jinak MČR má pro nás každoročně nešťastný termín. Koná se vždy týden před Tour de France, tedy kolem 25. června. V prázdninovém dvoučísle, které vychází 21. 6. a má uzávěrku  12. 6. tedy rozhodně být nemůže a psát o závodě (jakémkoliv) dva měsíce poté (9/06 vychází 23. 8.) se nám zdá bezpředmětné. Proto je také snaha zařazovat  reportáže ze závodů co nejaktuálněji (viz. Giro a Závod míru v čísle 6/06 nebo speciální vydání o TdF).
Co se týče vazby, je to  dlouhodobý problém. Lepená vazba je pro nás vyloženě vynucená technologickými možnostmi tiskárny. Potíže jsou s lepidlem a délkou jeho schnutí. Byli jsme ubezpečeni, že v čísle 6/06 bude vše v pořádku a zdá se, že zatím drží. V dalších vydáních, tenčích, se již opět vrátíme k šité vazbě.
Díky za názory.
Kamil Hofman

kategorie dotazuRedakce

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu