Polti se vrací do cyklistiky. S Bassem a Contadorem

28.7.2023

Pamatujete ty žlutozelené žíhané dresy z minulého tisíciletí? Na podzim 2000 zmizely a tým Polti, co je vozil, skončil. Sedmnáct sezon (nejprve v kombinaci s jinými sponzory, od roku 1996 už jako jediný) patřil do elitního pelotonu a s Abdužaparovem, pak Rebellinem, Virenquem nebo i Axelem Merckxem sbíral vítězství na Tour i Giru, na Flandrech, Amstelu i Lutychu. A nyní italský sponzor vjíždí zase do pelotonu.

U příležitosti svého 45. výročí se společnost rozhodla od roku 2024 vrhnout do zatím tříleté podpory profesionálního týmu dvou velkých šampionů Ivana Bassa a Alberta Contadora, co dnes nese název Eolo-Kometa, a spolu s tím přispět taky do rozvoje závodnického materiálu a podpořit i týmy do 23 let a juniorské týmy.

Je skvělá zpráva, že společnost s tradicí důvěřuje našemu projektu,“ vzkázal El Pistolero. „S tříletou smlouvou nám umožňuje dlouhodobě růst a už nyní formovat skvělý tým pro rok 2024. Můžeme pracovat podle naší filozofie krok za krokem, uplatňovat naše zkušenosti a hodnoty. Jsme si jisti, že to vše může předvést na silnici.“

Do roku 2026! Dvojnásobný vítěz Gira Ivan Basso stvrdil s rodinou Polti dohodu o sponzoringu

A navazovat je na co. Team Polti vyhrál celkovou klasifikaci Gira s Ivanem Gottim a 12 etap, startoval sedmkrát na Tour de France, odkud vezl pět etapových vítězstvími i puntíkatý dres. I na Vueltě a España se přiblížil k stupňům vítězů a vyhrál mistrovství světa na dráze a několik klasických Monumentů.

Jsou sponzoři, kteří přicházejí psát nové příběhy, a sponzoři, kteří přicházejí, aby oživili ty staré, vzrušující kapitoly,“ řekl ke comebacku Basso. Jsem hrdý, že nám rodina Polti svěřila zodpovědnost a že můžeme psát nové kapitoly cyklistické historie, kde jméno Polti figurovalo v minulých letech.“

Lídr v oblasti parních přístrojů pro žehlení a čištění v domácím i profesionálním prostředí se tím po letech vrací k cyklistice a umožňuje Contadorovi navázat na projekty spojené s jeho „Fundación Contador“. Polti Group, která je lídrem na trzích Itálie, Španělska a Francie, se nyní soustředí na mezinárodní expanzi s ambicemi růst hlavně v Beneluxu, Německu, Spojeném království a severní Evropě. A zviditelnění skrze cyklistiku a tým Bassa s Contadorem má být cesta.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu