V Plzni na Grand Prix triumfoval Martin Boubal

12.4.2018

První díl GIANT LIGY přilákal do Plzně na start hvězdy domácího pelotonu.  Sportovní areál SK Rapid Plzeň tak zazářil ve hvězdně obsazené Grand Prix, kterou tentokrát ovládl zkušený borec Martin Boubal v barvách CK Příbram Fany Gastroservis.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu, kde se z vítězství radoval David Goga (Profi sport Cheb).

Do Plzně na kole přijel tentokrát v roli diváka nejúspěšnější paralympionik historie Jiří Ježek. Majitel části pozemků Ing. Pavel Stelzer, pod kterými jsou vybudovaná sportoviště, pak slavnostně odstartoval možná poslední silniční sezonu na Lopatárně.

Ve skvělé formě se předvedl Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro), který se o víkendu blýskl pěkným druhým místem na kriteriu v Soběslavi. Smůlu měl Jiří Nesveda (AC Sparta Praha), kterému ujela trojice jezdců v čele právě s Boubalem, Ondřejem Cinkem (Primaflor Mondraker Rotor Team) a Janem Rybou (AC Sparta Praha). Trojice si vzornou spoluprácí vybudovala slušný náskok, který udržela až do cíle.

V souboji o puntíkovaný dres se strhl boj v pelotonu mezi Denisem Rugovacem (Favorit racing) a Janem Krausem (Team Dukla Praha).  Rugovac dokázal nasbírat o tři prémie více a mohl se tak obléknout do dresu pro nejaktivnějšího borce.

Prvenství na pásce a sbírání bodů v každém kole tentokrát nejvíce vyhovovalo závodníkovi Martinu Boubalovi, a mohl se tak radovat ze zaslouženého vítězství. Svou práci samozřejmě odvedli i jeho parťáci Martin Hebík a Karel Kuba, kteří kontrolovali zbytek startovního pole.

S druhým místem se nakonec spokojil Jan Ryba a třetí místo vybojoval Ondřej Cink.

Ženám kralovala Daniela Trčková (Česká Spořitelna – Accolade), juniory vyhrál Petr Kelemen (Team Dukla Praha) a kategorii Masters jezdce nad 40 let Daniel Treml (LAWI Stars – GIANT).

Ondřej Cink v cíli: „Vždycky jsem závody na „lopatě“ bral jako dobrou přípravu. Nejsem žádný spurtér a když se naskytla možnost hned jsem se vydal do úniku.“

Martin Boubal v cíli: „Je to radost ujíždět, když máte s sebou motor v podání Ondřeje Cinka.“

Další díl Giant Ligy 2018 pokračuje 18. dubna v Táboře ve sportovním areálu Komora.

(tz)

foto Tereza Kotalová

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu