Ozvěny Kupkolo.cz MTB Trilogy

17.7.2019
Hluboké vzpomínky a nevšední zážitky. Pro zlato si dojeli Kaněra a Navrátilová.

3. července se v 15 hodin roztočila první kola enduro jezdců v rámci prologu osmého ročníku etapového závodu, do 17 hodin pak odstartovalo celé pole v prologu s postupným startem na zaváděcí trati vedoucí okolím Teplic nad Metují, které již tradičně celý závod hostily. Svou premiéru na tomto závodě měla v elitní ženské kategorii také Vendula Navrátilová, která se vydala na závod nakonec sama bez své týmové kolegyně a domácí jezdkyně Lenky Fridrichové, které zabránilo startovat užívání antibiotik.

 

 

Druhý den se více než 250 závodníků vydalo na první etapu s názvem Strefa Kleine Alpen. Tato trať se vyznačuje hrabankovým povrchem v okolí bývalých sopek. Během této etapy se střídaly jak extrémní sjezdy, tak dlouhé výjezdy. Hned první den si svou pozici pohlídal Michal Kaněra z GHOST Teamu. Jeho účast na Trilogy je bez absencí, účastní se všech ročníků: „Letos jsem zvažoval, jestli vůbec na Trilogy startovat, sezona byla dlouhá, byl jsem docela unavenej. Ale na druhou stranu jsem si říkal, že Trilogy se nedá vynechat, je to doma, takže jsem do toho šel,“ prozradil před sobotním vyhlášením.

Druhá etapa se před startem jevila jako odpočinková, neměnná oproti minulým ročníkům, avšak název The Best of Sudety, měl s kultovním závodem společnou menšinu. Vítězství v extreme kategoriích si opět pohlídala stáj GHOST Teamu ve složení Kaněra, Navrátilová. Demo kategorie patřila slovenskému jezdci Peteru Kundrátovi a Janě Vtípilové z GHOST Teamu.

 

 

 

Třetí etapa byla také zároveň etapou otevřenou pro veřejnost, startovní listina se tedy rozrostla o zhruba dvě desítky závodníků. Vraní hory tak v sobotu otevřely svou náruč a povodily závodníky opět česko-polským územím s krásnými výhledy. Do Teplic nad Metují si pro celkové vítězství dojel Michal Kaněra před Janem Jobánkem. V ženské kategorii si prvenství udržela Vendula Navrátilová před Belgičankou Sarou Michielsens.

Na trať se taky vydali enduro jezdci, jejichž závod se točil kolem rychlostních úseků. Rychlost v těchto úsecích překračovala v terénu přes 60 km/h. Vítězem extreme enduro kategorie se stal Matěj Charvát z týmu Charvát Bros. „Když jsem sem jel, tak jsem to vzal jakoby tréninkově. O tom, že bych mohl vyhrát se mi v podstatě ani nesnilo, protože vím, kolik mají ostatní kluci natrénováno. Když jsem po prvním dnu viděl, že jsem první, tak jsem chytnul slinu na vítězství a nemohl jsem polevit.“

Každé odpoledne byl přichystán závod také pro ty nejmenší. Trilogy KIDS provedlo závodníky městským parkem a v posledním dni nachystalo i moderní cyklo biatlon.

www.facebook.com/mtbtrilogy/

www.mtbtrilogy.cz

 

 

(tz)

Foto: Martina Chrástková

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu