Off-road zážitky slibují nové generace Giant Stance E+ a Liv Embolden E+

14.3.2023
Při odhalování novinek Giant a Liv nelze opomenout kola, která se těší velké popularitě domácích jezdců. Dnes představené fully jsou elektrické, mají univerzální charakter a zároveň jde o cenově nejdostupnější celoodpružená elektrokola Giant / Liv. Co se u modelů Giant Stance E+ a Liv Embolden E+ pro rok 2023 změnilo? Pojďme to zjistit!

Giant Stance E+ a Liv Embolden E+ i ve své nejnovější generaci nadále zůstávají sourozeneckou dvojicí. Samozřejmě, po designové stránce je okamžitě poznat, jaké kolo je určené pro bikery a jaké pro bikerky, ale shodných inovací, které obě elektrokola získala, je velké množství. A dává to smysl. Jak pro vývojáře, tak pro samotné uživatele. Stejně tak vidíme smysl v tom, probrat inovace na obou celoodpružených novinkách společně. Tedy, jakmile se ještě na chvíli zastavíme u designu a geometrie.

Giant Stance E+

Vzhled a geometrie jasně definují zacílení

Jak Giant, tak Liv mají představovat ultra-schopné e-MTB, která by měla být jako doma na plynulých XC stezkách i na techničtějším singletracku. Zkrátka vše, co obsahuje typické off-roadové dobrodružství i na domácích pěšinkách. Protože jde o nejdostupnější fully Giant / Liv, zůstal rám věrný hliníkové slitině ALUXX SL. Dámská verze je snadno rozpoznatelná jinak tvarovanou horní rámovou trubkou, která je nižší a svírá menší trojúhelník. Integrace pohonu, přepákování zadní stavby a další profily pak vypadají totožně.

A geometrie? Giant začíná velikostí S a končí XL, Liv potom XS a končí L. Délka horní rámové trubky je ve shodné vel. M u Giantu 607 mm a u Liv 595 mm. Porovnejte i následující: Reach 450 vs. 437 mm, rozvor 1 233 oproti 1 215 mm nebo 65,5° a 66° u sklonu vidlice. Giant je tedy podle očekávání trailovější a celkově více natažený. Bikerky pak přizpůsobení modelu Liv Embolden E+ své postavě určitě ocení. Nové rámy lze bezpochyby označit za sportovněji vyhlížející, a to i přes mnoho montážních otvorů pro blatníky, nosič a další příslušenství.

Liv Embolden E+

Klíčové mezigenerační inovace

Jednou z nejzásadnějších inovací je nárůst zdvihu, jak je dnešním častým trendem. Odpružené vidlice tak disponují rovnými 140 mm zdvihu, flexibilní zadní stavba s jedním otočným čepem FlexPoint ke 120 mm přidává navíc skromných 5 mm. Dispozice odpružení jsou totožné pro vrcholné varianty Pro i všechny ostatní. Ale k tomu se ještě dostaneme. Nyní zpět k inovacím, při kterých se zapracovalo také na vyšší tuhosti zadní stavby. I základní fully Giant / Liv mají kromě celkově masivnějších zadních vzpěr pevnou osu 148×12 mm. A hledělo se i na eleganci. Jak se povedla u samotných rámů můžete posoudit sami. Zřejmě nikdo nebude namítat, že vzhledově čistější je vedení bowdenů pod představcem a skrz hlavovou trubku.

Nová a lehčí elektrická podpora v režii SyncDrive

Modelům Stance E+ Embolden E+ poskytuje potřebné newtonmetry pro systém odpružení Maestro optimalizovaný pohon SyncDrive druhé generace. U nejvyšší specifikace Pro je to dokonce SyncDrive Pro s 85 Nm a podporou dosahující 400 %. Tato specifikace má také nejnovější baterie EnergyPak Smart 800 (40 článků nového typu 22700). Ostatní modely mají baterii EnergyPak Smart 625 nebo EnergyPak Smart 500, takže pod 500 Wh se neklesá nikdy. Výrobce udává, že celý pohon, který je speciálně optimalizován pro jeho nové elektrobiky, má tišší chod a využívá Smart Assist, systém automatického adaptivního podpůrného režimu se šesti senzory a pokročilými algoritmy k určení optimální podpory výkonu na základě jízdního stylu a terénu. Smart Assist umí také maximalizovat účinnost, protože nepoužívá žádnou zbytečnou energii.

A na závěr ještě drobné ekologické okénko. V rámci svého závazku snížit dopad používání a výroby baterií na životní prostředí Giant / Liv sděluje, že jako první výrobce kol začal používat baterie pro elektrokola výhradně z CO2 neutrálního závodu.

  

Ceny CZ/SK GIANT:

Stance E+ 1 Pro = 127 999 Kč / 5 099 EUR
Stance E+ 1 = 115 999 Kč / 4 649 EUR
Stance E+ 2 625 = 104 999 Kč / 4 199 EUR
Stance E+ 2 = 99 999 Kč / 3 999 EUR
Stance E+ EX = 112 999 Kč / 4 499  EUR
Ceny CZ/SK LIV:

Embolden E+ 1 Pro = 127 999 Kč / 5 099 EUR
Embolden E+ 1 = 115 999 Kč / 4 649 EUR
Embolden E+ 2 625 = 104 999 Kč / 4 199 EUR
Embolden E+ 2 = 99 999 Kč / 3 999 EUR
Embolden E+ EX = 112 999 Kč / 4 499 EUR

Giant Stance E+ a Liv Embolden E+ 2023 si můžete prohlédnout tady:

CZ – Gianthttps://www.giant-bicycles.com/cz/bikes/elektrokola/horska-elektrokola CZ – Livhttps://www.liv-cycling.com/cz/bikes/elektrokola/horska-elektrokola

SK – Gianthttps://www.giant-bicycles.com/sk/bikes/elektro-bicykle/horske-elektro-bicykle SK – Livhttps://www.liv-cycling.com/sk/bikes/elektro-bicykle/horske-elektro-bicykle

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu