Novinky Progress Cycle: Giant 2019

21.8.2018

Prázdniny se jako obvykle nesou v duchu dealerských prezentací novinek pro nadcházející sezonu. Firma Progress Cycle, mimo jiné dovozce značky Giant, připravila v Náměšti nad Oslavou informačně velmi nabitý den. V prvním příspěvku z naší návštěvy přehledně shrneme nejvýraznější inovace právě u značky Giant.

 

GIANT TRANCE 29 

Oblíbený trail bike v provedení s velkými koly byl v nabídce zastoupen již v ročnících 2013 a 2014, nyní se vrací s modernější více položenou geometrií a zdvihy 130/115 mm (P/Z). K dispozici budou dvě verze s hliníkovým rámem Aluxx SL a tři karbonové Advanced Pro. Nejvyšší specifikace je osazena odpružením značky DVO.

GIANT PROPEL 

Aerodynamická silnička Propel s plochými tvary trubek splácí dluh příznivcům ráfkových brzd. Ti mají nyní k dispozici nový rám, který je tvarovaný stejně jako současná kotoučová verze. Se změnami konstrukce souvisí nejen zlepšení aerodynamiky, ale také 30% nárůst tuhosti kola.

GIANT DEFY

Nová generace oblíbené maratonské silničky Defy je asi nejdůležitější inovací Giantu v tomto segmentu. Úprav je celá řada, zmiňme například navýšení kapacity vidlic pro širší obutí, začlenění aerodynamických prvků do konstrukce nebo komfortní řídítka D-Fuse s průřezem ve tvaru písmene “D” pro vyšší flexibilitu.

GIANT POWER PRO

Nejvyšší modely silniček budou standardně vybavené vlastním powermetrem značky Giant. Ten umožňuje měření na obou klikách, komunikuje přes Bluetooth i ANT+ a vydrží až 150 hodin na jedno nabití.

GIANT REVOLT ADVANCED

Zatímco dosud plnily úlohu gravel biku upravené cyklokrosky TCX, od nynějška to bude zcela nový Revolt Advanced. Výhodou je například stabilnější geometrie, možnost použít pláště do šíře 45 mm (alternativně 27,5×2,0″) nebo větší sloping pro další porci pohodlí. Na trh míří tři modely.

GIANT STANCE

Synonymem pro Giant je “virtuál” Maestro, na své dostupnější řadě trail biků Stance ale používá značka jednočepový systém zavěšení zadního kola FlexPoint. I tato řada byla pro následující rok upravena, kromě vylepšení funkce odpružení jsou rámy kompatibilní s plášti až do šířky 2,6″.

GIANT REIGN

Rámový základ oblíbeného endura se pro následující rok nemění, značka však udělala několik zajímavých úprav ve specifikacích (například připravila modely s pérováním DVO) a navýšila zdvihy vidlice. U klasických verzí dochází k posunu ze 160 na 170 mm, u verzí SX ze 170 na 180 mm.

LIV EMBOLDEN

I když je Liv samostatnou dámskou značkou, řada inovací probíhá současně s Giantem. Nový Embolden tedy charakterizujeme snadno, je to dostupný trail bike (120/120 mm), a nabízí to samé, co pánský Stance.

GIANT ARX Nová dětská kola řady ARX nemají nic navíc, aby zůstala maximálně lehká. Dvacítka váží podle údajů značky 8,1 kg, čtyřiadvacítka má 8,9 kg.

GIANT TRANCE E+

Prakticky všechna terénní elektrokola byla přepracována, přejmenována a osazena novými díly. Trance E+ nahrazuje model Full E+. Zajímavostí většiny e-biků je nový rám s baterií vkládanou zespodu, což umožňuje montáž košíku na láhev. Systém Yamaha má na těchto kolech ergonomičtější zjednodušené ovládání bez displeje. Připraveny jsou i veze SX s vyšším zdvihem.

GIANT STACE E+

Zcela nový model tvoří hliníkový rám s odpružením FlexPoint (130/120 mm), systém Yamaha SyncDrive Sport (80 Nm) s 500Wh (400 Wh) integrovaným akumulátorem a pohon 1×10. Do prodejen míří tři různě nastrojené verze.

GIANT FATHOM E+

Integrace akumulátoru se nevyhnula ani novému Fathomu, který v nabídce nahrazuje pevňáky Dirt E+. Volit můžete ze dvou devětadvacítek s plášti 2,35″ a dvou sedmadvacítek s obutím 2,6″

 

LIV INTRIGUE E+ PRO

Nová elektrokola dostávají i dámy, full Intrigue E+ Pro odpovídá Tranci E+ (tedy 150/140 mm zdvihu ) a Embolden je dámský Stance E+ (130/120 mm).

(kk)

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu