Nové e-biky Giantu – mnohem lehčí, ale s plným výkonem!

21.3.2023
Značka Giant a jeho “dceřinka” Liv určená dámám si pro modelovou řadu 2023 nachystaly mimořádně velké množství novinek, nyní se představuje jedna hodně zásadní –  zcela nová řada lehkých celoodpružených elektrokol s výhradně karbonovými rámy Giant Trance X Advanced E+ Elite a Liv Intrigue X Advanced E+ Elite.

 

“Na úvod bychom rádi zdůraznili jednu důležitou věc – na rozdíl od jiných značek, které pro svá lehká e-MTB kola používají slabší motory s nižším točivým momentem, Giant/Liv osadil tyto modely svým nejsilnějším – nebo jak se lidově říká plnotučným – motorem SyncDrive Pro Yamaha 85 Nm,” říkají zástupci výrobce.

Giant si totiž nedal za cíl postavit nejlehčí e-MTB na trhu, ale nejlehčí e-MTB pracující s plnohodnotným motorem – toho se podařilo dosáhnout i díky použití nové baterie s pokročilou technologií článků, která i při poloviční kapacitě (400 Wh) dokáže silný motor zásobit dostatkem energie. Jmenuje se EnergyPak 400 a Giant ji vyvíjel s Panasonicem přímo pro e-biky. To odlišuje nové stroje Giant a Liv od konkurence na trhu – plný výkon, dostatek energie. “Základní myšlenka těchto modelů je ta, že jezdec nemusí nutně používat maximální dopomoc a může naopak energií šetřit, ale má ji k dispozici, když ji nejvíc potřebuje.” Nový top model e-biku Giant je o neskutečné čtyři kilogramy lehčí než jeho předchůdce, váží 18,8 kg.

 

 

Druhá generace SyncDrive Pro je nejvýkonnějším motorem v řadě elektrokol. S točivým momentem 85 Nm a až 400% podporou poskytuje dynamický zážitek z jízdy na všech typech terénu. Motor je optimalizován pro Trance X Advanced E+ Elite a váží pouze 2,7 kg. Má automatický adaptivní režim podpory nazvaný Smart Assist, který využívá šest senzorů k určení přesného množství energie potřebného při jízdě v daném momentu. Smart Assist také maximalizuje účinnost baterie, a protože poskytuje přesnou a efektivní úroveň podpory, šetří energii baterie i jezdce.

 

 

Trance X Advanced E+ Elite také nabízí pokročilé možnosti ladění motoru prostřednictvím aplikace RideControl. Nyní si můžete zvolit maximální úroveň točivého momentu pro každý z pěti režimů podpory. To dává jezdcům možnost přizpůsobit výkon motoru svým potřebám či prodloužit dojezd při zachování maximálního výkonu, když ho nejvíce potřebují.

Osvědčené odpružení Maestro pracuje se zdvihem 140 mm, odpružená vidlice se 150 mm. Větší 29“ přední kolo má přinést stabilitu, 27,5“ zadní pak agilitu na trailu. „Je to ideální sestava, která vyvažuje hravost s citlivou ovladatelností a přesným vedením na trailu,“ dodává Giant.

Celokarbonový rám má vložku flip chip v zadní stavbě, ta umožňuje jezdcům změnit geometrii rámu a upravovat jízdní vlastnosti biku tak, aby vyhovovaly jejich jízdnímu stylu a terénu.

 

 

Na Trance X Advanced E+ Elite najdete dvě „ovládací centra“. Prvním z nich je tlačítko RideControl Go, které je čistě integrováno do horní rámové trubky rámu a umožňuje jezdcům rychle a snadno zapínat a vypínat napájení a přepínat mezi režimy. Barevné LED kontrolky indikují aktuální stav baterie a režim podpory.

Druhá řídicí jednotka, RideControl Ergo 3, je integrována v gripu. Gripy Trance X Advanced E+ Elite jsou specifické pro jednotlivé velikosti rámu a ergonomické. (Řídicí jednotky lze také použít s jakýmkoli jiným gripem.) Každý dálkový ovladač má tři tlačítka, která lze nastavit podle osobních preferencí. Lze jej namontovat na obě strany řídítek s možností přidat druhý Ergo 3 ovladač a mít tlačítka na každé straně řidítek pro ovládání funkcí, jako je režim asistence chůze nebo světla.

 

 

Kromě těchto jednotek lze úpravy provádět také pomocí aplikace RideControl, která dává jezdcům možnost přizpůsobit výkon motoru jejich individuálním potřebám.

 

Další informace najdete zde

https://www.giant-bicycles.com/cz/bikes/elektrokola/horska-elektrokola

https://www.liv-cycling.com/cz/bikes/elektrokola/horska-elektrokola

 

 

Klíčové vlastnosti modelů Trance X Advanced E+ Elite & Liv Intrigue X Advanced E+ Elite

 • nejlehčí celoodpružená elektrokola Giant/Liv – top model Trance X Advanced E+ Elite 0 váží 18,8 kg
 • karbonový rám Advanced Composite s karbonovým horním vahadlem
 • konfigurace mullet – přední kolo 29“, zadní 27,5“
 • odpružení Maestro, zdvih 140 mm, přední zdvih 150 mm
 • plnohodnotný motor SyncDrive Pro Yamaha druhé generace – 85 Nm a podpora až 400 %
 • nová kompaktní baterie EnergyPak Smart 400 vyvinutá společně s firmou Panasonic (20 článků nového typu 22700)
 • kompatibilita s novou kompaktní přídavnou baterií EnergyPak Plus 200
 • RideControl Go: multifunkční tlačítko a barevné diody na horní rámové trubce
 • RideControl Ergo 3: nenápadný třítlačítkový ovladač přímo u gripu
 • karbonová řídítka s integrovaným představcem Giant Contact SLR Trail (u vyšších modelů)
 • systém flip chip pro jemné vyladění geometrie (dvě pozice – high, low)
 • univerzální patka přehazovačky Sram UDH
 • vedení bovdenů skrz hlavovou trubku

 

 

V nabídce pro český a slovenský trh jsou tyto modely:

GIANT

 • Trance X Advanced E+ Elite 0 – 336 999 Kč/13 499 eur
 • Trance X Advanced E+ Elite 1 – 249 999 Kč/9999 eur
 • Trance X Advanced E+ Elite 2 – 169 999 Kč/6799 eur
 • Trance X Advanced E+ Elite 3 – 152 999 Kč/6099 eur

 

LIV

 • Intrigue X Advanced E+ Elite 1 – 249 999 Kč/9999 eur
 • Intrigue X Advanced E+ Elite 2 – 169 999 Kč/6799 eur
 • Intrigue X Advanced E+ Elite 3 – 152 999 Kč/6099 eur

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu