Monumenty, co tě zvednou ze sedla

12.7.2023

Ikonická místa. Dechberoucí trasy. Uzavřené silnice. Gastronomické zážitky. Špičkový servis. Komunita. Na scénu přichází seriál silniční cyklistiky Road Classics s jasným cílem nabídnout tradiční disciplínu v netradičním pojetí. Amatérské jezdce na jednotlivých akcích –⁠ monumentech –⁠ zatáhne do nejzajímavějších koutů České republiky a pro premiéru si vybral Jizerské hory, Liberec a jedinečný Ještěd.

Silniční cyklistika jako životní styl. Silniční cyklistika na úrovni. Chceme nabídnout něco, co v českém prostředí dosud chybělo a zároveň něco, po čem je v posledních letech nejen u nás značná poptávka,“ zmiňuje šéf projektu Jan Hejda.

Cyklistika – obzvláště ta silniční – má v tuzemsku obrovskou tradici. „Ale paradoxně neexistuje jednotná platforma, která by komplexně zahrnovala vše, co nabízí. Silnička už dávno není jen nástroj pro sportovní výkon nebo závod na čas. Silnička, to je skvělá gastronomie, prostor pro spojení s uměním, designem či módou, ale také pojem s výrazným komunitním přesahem. A právě propojování všech zmíněných oblastí je hlavní myšlenkou projektu Road Classics, který nabídne ucelený koncept zážitků se silničním kolem v podstatě po celý rok,“ doplňuje Jan Hejda k novince pro amatérské cyklisty.

Ti si v rámci monumentů mohou vybrat ze dvou formátů –⁠ uvolněného švihu, který si lze zpestřit měřenými segmenty, a plnohodnotného závodu s několika prémiemi. Místo v pelotonu si tedy najdou jak ti, kteří si chtějí vyjet místo na bedně, tak ti, kteří nikam nespěchají a jen délka trasy kolem 100 km spolu s převýšením přes 2300 m je pro ně výzvou, kterou teď mají možnost pokořit ve speciálních – a zejména bezpečných – kulisách uzavřených silnic. Opomenuti nebudou ani vyznavači e-kol.

Peloton Road Classics se dá poprvé do pohybu už letos 16. září v Liberci. Projede ikonickými místy Jizerských hor a vrcholem bude dobývání severočeské „rakety“ dohlížející na okolí – Ještědu. Navíc v době oslav 50. výročí od otevření působivé stavby. Půjde o předkrm před dalším ročníkem, kdy seriál nabídne již plnohodnotný formát seriálu s několika monumenty po celé republice.

Za projektem stojí sportovně marketingová agentura RAUL!, která seriálem Road Classics rozšiřuje rodinu úspěšných eventů v čele s Jizerskou 50, Běhej lesy, Ostrava Beach Pro nebo SkiTour.

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu