MET představuje limitku – přilbu Trenta 3K Carbon Tadej Pogačar

2.11.2023
MET v poslední době limitovanými edicemi svých produktů rozhodně nešetří. Nejnovějším přírůstkem je přilba Trenta s logem TP, které určitě rychle poznáte, komu patří. Ano, TP jsou iniciále Tadeje Pogačara. Právě MET má tu čest poskytovat Pogačarovi helmy od jeho vstupu do týmu UAE Team Emirates.

Tadej Pogačar je známý individualista. A přilba Trenta 3K Carbon má být taktéž pro skutečné individualisty. Stejně jako Tadej. Aby byla každá Trenta 3K Carbon jedinečná, přistoupil výrobce ke speciálnímu procesu živé barvy. Proces má zajistit, že žádná přilba nebude mít totožný design. Je to vlastně jako s otiskem prstu – každý máme ten svůj, unikátní. Vzory však mají totožnou třpytivou vlastnost, takže nikdo nepřehlédne, že vozíte právě Pogačarovu Trentu.

 

 

Technologie karbonu 3K

MET Trenta 3K Carbon využívá technologii Mips, ale to není všechno. 3K znamená, že výrobce použil hned několika vzájemně se kombinujících polykarbonátových skořepin. Tým vývojářů se navíc snažil vytěžit co nejvíce z pružnosti uhlíkových vláken, což umožnilo snížit hustotu EPS pěny o 20 %, aniž by to ovlivnilo schopnosti helmy absorbovat energii nárazu. Výsledkem má podle výrobce MET být lehká, ale výkonnější skořepina, která nastavuje nový standard pro design přilby s výraznou ventilací. Přilba se totiž na proudění vzduchu velmi zaměřuje. Prý se tedy nemáme divit, proč z ní Pogačarovi koukají prameny vlasů, když je proudící vzduch vyhání větracími otvory ven.

 

 

Příběh loga TP

Oficiální logo Tadej Pogačar, které najdete na limitce Trenta 3K Carbon bylo navrženo interně v MET. Logo je výsledkem monogramu, který je prvkem pro jasnou vizuální komunikaci sportovce. Iniciály „T“ a „P“ designéři zjednodušili a dali jim dynamicky tvar, který limitovanou přilbu identifikuje.

 

 

To nejdůležitější na Trenta 3K Carbon

 • Vzory se díky speciální barvě liší od jedné helmy k druhé. Každá limitovaná Trenta je tedy jiná a unikátní.
 • Technologie 3K Carbon, tedy jakási vložená klec z vrstvených uhlíkových vláken. Ty přispívají zlepšení vlastností celkové skořepiny.
 • Rotační bezpečnostní systém Mips AIR® navržený pro zvýšení ochrany a úspory hmotnosti. Na rozdíl od tradičních systémů Mips je Mips AIR® plně integrován do výplně Trenta 3K Carbon. Ve výsledku umožňuje až 10-15 mm relativního pohybu mezi vrstvou pohlcující energii a výplní přilby.
 • Trenta má přinášet výjimečné pohodlné a bezpečné usazení na hlavě díky propracovanému vnitřnímu tvaru.
 • Přilba dostala také in-mold polykarbonátovou skořepinu s EPS vložkou.
 • Výrobce zapracoval MET Safe-T Orbital Fit System.
 • Při usazení na hlavě mají jezdci ocenit 360° hlavový pás a vertikální i týlní nastavení upnutí.
 • Limitovaná Trenta má 19 větracích otvorů. Nechybí systém vnitřního vedení vzduchu pro zlepšení ventilace a pohodlí.
 • Přilba má otvory na sluneční brýle pro bezpečné ukotvení brýlí na helmu mimo závod.
 • Výrazné zlepšení aerodynamiky.
 • Zadní deflektor umožňuje konstantní proudění vzduchu při jízdě.
 • Přilba se má spoléhat na omezenou plochu kontaktu s hlavou pro lepší ventilaci.
 • Reflexní štítky na zadní straně zvyšují viditelnost za zhoršených světelných podmínek.

Do ČR dováží MET firma Zookee

 

připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu