O Malevil se porvou Stiebjahn, Frey, Adel nebo Rauchfuss

14.6.2023

Více než 800 závodníků ze 14 zemí bude stát na startu 24. ročníku Malevil Cupu. Zde jsou poslední aktuality, zajímavosti a tipy…Malevil Cup se uskuteční 17. června, a i letos má status UCI, konktrétně C1. Je součástí populární Marathonman Europe série. Již v tuto chvíli je na závod přihlášená světová maratonská špička.

Bitva na královské 100 km trase s 2300 m převýšení se s největší pravděpodobností strhne mezi hlavními favority, kterých je letos hned několik. Největšími favority na malevilský triumf jsou bikeři Singer racing týmu, a to konkrétně Simon Stiebjahn, Martin Frey a Jakob Hartmann. Všichni tři jsou aktuálně v TOP 10 hodnocení Světového poháru XCM. Na vítězství si také brousí zuby vítěz z roku 2015 a 2020 Filip Adel (Superior team), kterému se v Lužických horách daří. Další po vítězství hladoví borci jsou Jan Strož (D2Mont Merida) nebo Marek Rauchfuss (Česká spořitelna – Accolade), který opanoval Malevil v roce 2021. Do Lužických hor přijede i úřadující estonský šampion Peeter Tarvis. S velkou pravděpodobností to ale bude souboj české špičky s německou konkurencí.

Závod žen bude mít podobný scénář, protože i mezi dámami jsou zahraniční bikerky.

Každopádně pokud byste se ještě do závodu na jakoukoli trasu chtěli přihlásit, je to stále možné on-line. Poté v pátek a v sobotu přímo v kanceláři závodu ve Společenském centru v Jablonném v Podještědí.

Trasa Letošní kurs Malevilu dosáhl jen jedné změny na 100 km a 70 km trase, a to konkrétně při průjezdu lázeňského Oybina. Nově je tak přesunuta občerstvovací stanice k hotelu Haus Hubertus. Jednotlivé mapy tras si můžete prohlédnout ZDE.

 

Program pro celou rodinu

Závodní víkend odstartuje pátečním podvečerním programem na Dominikánském náměstí v Jablonném v Podještědí, který vyvrcholí biketrialovou show v podání Honzy Sladkého a večerním koncertem Anny Julie Slováčkové & Band.

Pořadatelé z Jablonného se drží hesla, že Malevil je pro všechny. Proto je i letos součástí sobotní rodinná Cyklojízda jako rodinný výlet po okolí Jablonného s cílem v resortu Malevil. Celý program uzavře dnes již legendární bike party s výbornou kapelou Quteez.

A pokud nemáte závodní ambice, přesto přijeďte a podpořte všechny bikery na trasách.

Program Malevil Cupu k nahlédnutí ZDE.

Rady a tipy!

Pořadatelé vyzývají, aby si všichni účastníci dávali velký pozor na kola. Každoročně podobné akce lákají nenechavé lapky ke krádežím. Policie ČR přislíbila jako každý rok svou součinnost, přesto ale využijte střeženého depa.

Máte snad lepší tip na třetí červnový víkend? Proto neváhejte a přijeďte do Lužických hor na Malevil Cup 2023.

 

(tz)

foto Michal Červený

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu