Malevil Cup 2023 startuje už za tři měsíce

17.3.2023

Maratonská klasika Malevil Cup se blíží. Závod pro bikerky a bikery všech výkonnostních úrovní, který se pojede v Lužických horách 17. června, nabídne opět čtyři trasy.

 

I letos je Malevil zapsán v kalendáři světové cyklistické federace UCI a to dokonce jako C1! Což znamená, že by se na startu mohli objevit i zajímaví čeští a zahraniční závodníci, se kterými si můžete poměřit své síly na 100 km trati.

Ale především hobby bikeři si přijdou na své. Opět budou připraveny atraktivní trasy na čtyřech závodních distancích v rozmezí 30 – 100 km a k tomu i pohodová rodinná cyklojízda, která je určena všem, kteří nemají závodní ambice a chtějí si užít krásný den v sedle kola. Trasy Malevil Cupu doznají jen malých změn. Stěžejní místa tras budou ale zachována.

Pečlivě vybrané lesní cesty a pěšinky vás provedou nejzajímavějšími místy, které okolní lesy a kopce nabízí – pohraniční singltrek k jezeru Kristýna v Hrádku nad Nisou, hravé traily na německé části tras, výjezd na Hvozd či nádherná panoramata okolo dominanty Lužických hor – vrcholu Luž.

„Aktuálně řešíme průjezd lázeňským městem Oybin, kde budou probíhat stavební práce na hlavní ulici a přesun občerstvovací stanice“, informuje šéf pořadatelského týmu Radek Patrák.

V současné chvíli jsou přihlášeni závodníci už ze sedmi zemí Evropy.

Sdílení společných zážitků a týmový duch, to je závod dvojic, který neustále nabírá na popularitě a prestiži. Na Malevilu tato kategorie má již svou tradici. Celkem na vítěze čeká 32 sad skleněných medailí ze sklárny AJETO v Lindavě. Právě zde vznikají trofeje pro vítěze Tour de France.

Jistě již mnoho z vás slyšelo, či se zúčastnilo seriálu MarathonMAN Europe.

Pět nejlepších akcí v Německu, Itálii, Rakousku a České republice tvoří v roce 2023 opět populární mezinárodní sérii horských kol. Kromě Malevilu Cupu a Krále Šumavy jsou součástí seriálu ještě rakouský Salzkammergut Trophy, německý Erzgebirgs-Bike-Marathon a finálový Kronplatz King v Itálii. Většina závodů má za sebou více než 20 ročníků a jsou neodmyslitelnou součástí kalendáře mnoha cyklistů. Každý rok se všech pěti maratonů účastní přes 8000 závodníků.

27. 5. 2023 Author Král Šumavy 17. 6. 2023 Malevil Cup 15. 7. 2023 Salzkammergut Trophy 6. 8. 2023 Erzgebirgs-Bike-Marathon 2. 9. 2023 Kronplatz King

Více informací k MME www.marathon-man.eu

Už víte, co budete dělat o víkendu 17. a 18. června 2023? Malevil Cup byste si rozhodně neměli nechat ujít ani vy.

Registrace do závodu najdete na www.malevilcup.cz

Pro nejaktuálnější informace sledujte i Facebook a Instagram.

(tz)

foto Michal Červený

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu