Limitovaná edice Canyon Lux World Cup CFR ‘Untamed’ je poctou Cape Epic

21.3.2024
Při příležitosti aktuálně konaného etapáku Cape Epic se Canyon rozhodl připravit pro své fanoušky něco ojedinělého. Svůj nový Lux navlékl do limitovaných barev a vlastně nejen to. Canyon Lux World Cup CFR ‘Untamed’ je taktéž výsledkem spolupráce s DT Swiss. Pokud se vám spojení obou značek líbí, doporučujeme číst dále.

Cape Epic – nejtěžší a nejprestižnější maratonský etapový závod světa je zpět. Při příležitosti letošního jubilejního 20. ročníku se navíc odehrává jedna zajímavá premiéra limitované edice jinak dobře známého kola – Canyon Lux World Cup CFR. Limitka nese označení Untamed a má demonstrovat, co Cape Epic znamená. Tedy trasu se sedmi etapami, která vede více než 600 km přes jihoafrickou divočinu a čítá 16 850 m stoupání. Je limitovaný Lux kolem, které na této trati porazí všechny a zazáří?

 

 

Snaha vylepšit Lux World Cup CFR

Canyon se netají tím, že právě se svým limitovaným fullem chce Cape Epic ovládnout. Dle slov inženýrů bylo cílem vylepšit Lux World Cup CFR tak, aby z něj bylo nejlepší XC maratonské kolo na planetě. K tomu má samozřejmě dopomoci spolupráce s nejlepšími jezdci maratonu. Untamed má být schopnější v drsném prostředí, pozoruhodně odolný vzhledem ke své nízké hmotnosti a zároveň má zvládnout skoky a technické stezky. Nové barevné provedení se snaží vše ještě podtrhnout.

Sázka na DT Swiss

Lux Untamed přichází se špičkovou specifikací komponentů od DT Swiss. Vpředu najdete 110mm vidlici DT Swiss F232 One s optimalizovaným designem. Řeč je hlavně o bílých spodních nohách, které jsou exkluzivní pro Canyon. Tlumič DT Swiss R232 One má zdvih 100 mm a je speciálně navržený pro překonávání nerovností a maximální stabilitu ve sjezdech. Zcela nová jsou zapletená kola DT Swiss XRC1200 29. Ta na Luxu Untamed debutují a jde o velmi lehký celokarbonový set. Kola jsou připravena na bezdušové pneumatiky a mají bez problémů snést agresivní XC ježdění. Balíček komponentů DT Swiss doplňuje teleskopická sedlovka D232 One Dropper Post se zdvihem 60 mm. Ta je vyvinuta speciálně pro cross country, má být super lehká, spolehlivá a snadno udržovatelná díky technologii Upside Drop.

 

 

Jeden z nejlehčích rámů na trhu

Každé kolo dělá hlavně jeho základ – rám. Canyon Lux World Cup CFR Untamed váží pouhých 1 575 g ve velikosti Medium, což z něj dělá jeden z nejlehčích XC rámů na trhu. Celkově má být rám uzpůsobený pro vyčerpávající dny v sedle a jezdci má poskytnout odpovídající kinematiku odpružení. Ohledně geometrie zmiňme například hlavový úhel 68,5° nebo dlouhý reach, tedy zásadní parametry pro to, aby měl jezdec nad kolem maximální kontrolu.

 

 

Nejvyšší možný standard

A jaké je další osazení Luxu Untamed? Ovládací prvky jsou namontovány na řídítkách Canyon CP0036 XC. Jde o lehký a tuhý karbonový kokpit z jednoho kusu, který byl navržen společně s profesionálními XC jezdci Canyonu. Kokpit má speciální ergonomický tvar. Ten umožňuje chytit pohodlně řídítka i blízko u představce, což jezdci umožňuje získat aerodynamickou pozici na rovných, plochých úsecích. O brzdění a řazení se stará Shimano se svou prémiovou řadou XTR. Lux pro Cape Epic pak doplňují některé příjemné detaily, jako je minimalistické vodítko řetězu nebo montážní body pro dva košíky na lahve.

A protože je Canyon Lux Untamed pravou limitkou, bylo vyrobeno pouze 100 kusů. Jsou dostupné exkluzivně na Canyon.com od čtvrtka 21. března ve velikostech od XS do XL za cenu 7 999 EUR.

 

 

připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu