Limitka od Canyonu na počest Tour

30.6.2021

Nejdůležitější cyklistický závod, každoročně největší sportovní událost a největší mezi Grand Tours. Tři dramatické týdny, během nichž se rodí hrdinové a vítězové. A v Německu se na oslavu 108. Tour de France narodilo nové kolo.

Canyon na oslavu Grand Boucle představil novinkový model Ultimate CF SLX 8 Disc TDF postavený na rámovém základu, který už ovládl tři Grand Tours a dvakrát mistrovství světa v jedinečném barevném provedení.

Canyon potiskl rám designem hracích karet, čímž chtěl oslavit své týmy, které se do pelotonu Tour dostaly právě díky divokým kartám od pořadatel: Alpecin-Fenix a Arkéa-Samsic. Žolík, jediná „otočená“ karta z balíčku, představuje štěstí. Navíc vlajkou Bretaně vzdává kolo hold regionu, ve kterém letošní Tour odstartovala.

Bretaň má pro Canyon zásadní význam ještě i v tom, že je domovem týmu Arkéa, který pochází z Rennes. Takže celý tým v čele s Nairem Quintanou a taky Bretoncem Éliem Gesbertem budou na tomto stroji závodit o slávu a úspěch.

Karetní design je rovněž odkazem k historii Tour, protože už v dobách Mercxke si profesionálové krátili čas mezi etapami dlouhými hodinami s balíčkem čertových obrázků v rukou. Možná i proto se terminologie typu blafovat nebo poker face prolíná světem karet i cyklistiky.

High-endový rám samozřejmě doplňují špičkové komponenty, takže o pohon se stará 12rychlostní sada Sram Force eTap AXS s kotoučovými brzdami a wattmetrem, kokpit CP10 si vzal na starost samotný Canyon a 50mm karbonová kola jsou Made in DT Swiss (ARC 1400 Dicut obutá do plášťů Continental GP 5000).

Na počest 108. Tour de France půjde do prodeje jen 108 kusů tohoto kola a dostupná budou od středy 30. června exkluzivně na stránkách canyon.com za cenu 5999 eur spolu s balíčkem karet.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu