Legenda pokračuje – závod Praha – Doksy píše svůj 42. ročník

před 1 týdnem

 

Srdečně zveme všechny milovníky silniční cyklistiky všech výkonnostních kategorií 30. 5. 2024 na klasiku Praha – Doksy. V minulém roce se podařilo vzkřísit závod v celé své kráse, přálo nám slunečné počasí a na nádhernou trať přes kokořínské údolí si přijelo zazávodit 140 závodníků. Tady je jeden ohlas za všechny:

„Možná to byl nějaký blud na 172 tepech, možná to byla pravda. Na Romanově mně někdo zaklepe na rameno. Otočím se a tam nikdo, najednou však slyším tichý hlas do ucha: „To jsem jáááááááá legenda. Vyřídit prosím všem – kdo se zasloužil o to, že jsem povstala – že móóóc děkujůůůůůů…a najednou bylo ticho…ale já věděl, že tu s námi zase je, bolela mě až do cíle a hřála u srdce.“

I letos jsou jednání s úřady, Českou policií a pořadateli v plném proudu a vypadá to, že ve čtvrtek 30.května 2024 v 16 hodin bude moci odstartovat první balík a deset minut po něm i druhý – směr Doksy! Po dobrých zkušenostech se bude startovat ve Všetatech, trasa má letos délku 56 km. Závod je opět zařazen do seriálu závodů UAC.

Co k trati:

START je VŠETATECH v 16 hodin první balík (do 40 let) a v 16.10 druhý (ostatní kategorie), o hodinu dříve mohou vyjet cyklisté zdravotně, tělesně či jinak handicapovaní, kteří by nedokázali dorazit do cíle do 19 hodin. Ze Všetat se vydáme na sever a hned první obec Čečelice, přináší první brdek. Kdo si dobře najede – jen roztočí nohy, kdo zaspí – pálí první sirku hned po startu. V Byšicích se to zase zvedá a následuje úsek po hlavní, kde může pěkně foukat. Následuje levá na vedlejší a další brdek do vesnice Řepín, zde je i vrchařská prémie pro druhý balík. Následuje trocha roviny, sjezd přes Nebužely a přesun údolím Kokořínského dolu pod Romanov, kde v Ráji začne peklo – Romanov (2,2km, stoupání -150 výškových metrů).

ROMANOV – je vrchařská prémie pro první balík. Kdo chce vyhrát, musí tu být s čelem, ale stejně tak je třeba přežít i kostky ze Mšena. Trasa potom nabírá na náročnosti a moc míst k oddechu nenabízí. Kratší stoupání je i v Lobči i ve Žďáru. A jak se blíží cíl, stoupá nervozita a klesá kvalita asfaltu. Komu se nejede dobře, tomu extra hrubý asfalt náladu nezlepší. Ze Ždírce již jen 5 km. Odbočit doprava z hlavní směr Tachov a nějak to přežít. Anebo spřádat plány na cílový spurt. CÍL – KŘOVÍ u TACHOVA.

Pět nejlepších z každé kategorie obdrží ceny věnované sponzory, ostatní jedou pro radost a hřejivý pocit, že to dokázali. Kromě vrchařské a horské prémie je opět vyhlášena soutěž o nejhmotnějšího cyklistu v cíli, s vysoce kalorickou cenou. Cenu získá i 42. v pořadí mladého

i zralého balíku a rovněž cyklista, který se dokáže kochat krásnou tratí závodu nejdéle a také nejstarší účastník závodu.

Vyhlášení bude tradičně v Doksech na terase kempu Bílý Kámen kolem 19:30 hod. Tamtéž následuje i oblíbené posezení s hojnou konzumací jídla a pití v jarní noci, dlouhý a bujarý pokec kolečkářů. Opět bude zajištěno nocování v chatkách kempu. Poklidný, nezávodní návrat k domovům pak v pátek ráno, nebo jak kdo musí…

Více na stránkách: https://doksy.vinohradskeslapky.com

(tz)

Mapa a profil: https://mapy.cz/s/jenupudahe

https://connect.garmin.com/modern/course/262893151

https://www.strava.com/routes/3217097139847575490

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu