Na cestách – kufry pro přepravu kol

25.12.2023
Se zimou na cyklisty dopadnou krušnější časy. Je ale hodně těch, co se s tím nechtějí či nehodlají smířit, co chtějí aspoň na chvíli utéct a přivonět k jízdě na kole v teple a suchu, v kraťasech a dresu s krátkým rukávem, na slunci. Hodně lidí od podzimu do jara létá za cyklistikou do teplých krajin. A hodně i v létě za zajímavými destinacemi. Pokud berou své vlastní kolo, vyvstane palčivá otázka – jak ho co nejlépe ochránit při přepravě.

 

 

Stále ještě přijde někdy ke slovu kartonová krabice, co zbyla v obchodě po novém kole. Při důsledné přípravě a zabalení kola jistě není špatná, ale málo platné – moderní přepravní kufry na kola tuhle metodu válcují na plné čáře, nabízejí mnohé benefity. Jejich majitelé na ně nedají dopustit.

Švédská značka Thule je specialistou na přepravu kol, špičkou v oboru. Své produkty důkladně testuje, podrobuje zátěžovým zkouškám ve svých laboratořích. Tak, aby zákazník měl naprostou jistotu. Jakkoliv si Thule spojujeme především s přepravou kol na autech a v nich, jeho sortiment orientovaný na cyklistiku je mnohem širší. Nechybí v něm právě ani kufry pro přepravu kol letadlem.

 

 

Vybírat můžete ze dvou variant. Dostupnější z nich se jmenuje Thule RoundTrip a jeho dvě provedení dle typu kola uspokojí jak bikery, tak i silniční cyklisty či gravel bikery. Velmi praktickou součástí téhle brašny je vyjímatelný plnohodnotný montážní stojan. Jednak na něm můžete doma kdykoliv opravovat, jednak do něj v brašně upnete kolo pro jeho bezpečnou přepravu. Brašna má zpevněné dno a vlnitým polypropylenem síly 5 mm vyztužené boční panely s vnitřním polstrováním pro důkladnou ochranu kola i komponentů. Tu podporují další kapsy, obaly a stabilizační prvky.

 

 

 

Boční stěny jsou skládací, ve složeném stavu má brašna rozměry pouze 144×38×24 cm pro snadné skladování. Ale ještě nekončíme. Kolečka (přední otočné) činí manipulaci s kufrem zcela snadnou.

 

 

 

Ještě dál jde pevný kufr Thule RoundTrip Transition. I on se chlubí montážním stojanem anebo kolečky, ale to nejdůležitější pro cyklisty, kteří se bojí o své kolo, je robustní podélník z lehkého hliníku a hlavně pak pevná, odolná skořepina ABS. Sestává ze dvou částí, do spodní upevníte kolo, horní zaklopíte. Nylonové vnitřní vaky na kola brání jejich přímému kontaktu s rámem. Tenhle takřka nerozbitný kufr je vhodný pro silniční kola, gravely i MTB. Díky Thule je konec strachu!

 

 

S cestováním s kolem souvisí další věci, nejen kolo. Thule ve své kolekci RoundTrip nabízí i cyklistickou sportovní tašku. A pozor, i zde se ukazuje švédské zaměření na detail a zkušenosti. K dispozici totiž není jen řada komor a kapes (včetně těch laminovaných pro snadné čištění, kam se hodí umístit boty a špinavé či propocené prádlo), ale uvnitř také přehledný organizér. Už žádné přehrabování mezi věcmi, když ta, co potřebujete, je naspodu – jen se podíváte a vidíte, vyndáte. Těžko si to představit jednodušší. Objem 55 l je navíc dostatečně dimenzovaný i pro nezbytnosti i na vícedenní výlet.

 

 

Když už na takovém výletě s kolem budete, přijde vhod i kvalitní batoh s rezervoárem na pití. Anebo podobně vybavená ledvinka, u cyklistů aktuálně velmi populární. Jenže to už bychom otevřeli další rozsáhlou kapitolu. Jak je vidět, Thule na cyklisty hodně myslí a na produktech pro ně si dává záležet. Ostatně jako na všem ve svém bohatém sortimentu.

(tz)


FOTOGALERIE

 


 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu