Krakonošův cyklomaraton láká

20.3.2018

(ep) foto Tomáš Kopecký

Krakonošův cyklomaraton

Jezdit s bikem po kopcích je fajn věc. Jezdit s bikem po velkých kopcích je super. No a jezdit s bikem po Krkonoších – to už prostě nemá chybu!  Jeden z nejhezčích cyklomaratónů v Čechách se blíží a byla by velká škoda si ho nechat ujít.  Pokud jste si neudělali do kalendáře červenou fixou velký vykřičník na datum 16. června, honem to napravte. Právě to je termín kdy se tenhle famozní závod po našich nejvyšších horách pojede

Zájemci se mohou zúčastnit Biketouru Krkonoše

Série závodů představuje propojení tří tradičních cyklistických akcí do jednoho závodového turné, které upoutá jak aktivní cyklisty, tak cyklistické fanoušky.

Krakonošův cyklomaraton – Trutnov

Cyklomaraton na silničních kolech, pojmenovaný na počest bájného ducha chránícího naše nejvyšší pohoří, bude pořádán u polských hranic v Trutnově. Díky velkému úspěchu předchozích ročníků závodu závod nabývá na popularitě a mezi závodníky i cyklistickými fanoušky se každým rokem stává oblíbenějším. Jako tomu bylo dříve, zájemci z řad závodních i rekreačních cyklistů si budou moci vybrat jednu ze dvou tratí podle jejich cyklistických dovedností. Mimo jiné budou připraveny závody pro děti a doprovodný program závodu v samotném centru Trutnova. Pořadatelé připravili pro účastníky cyklomaratonu dvě různě dlouhé trasy  – 98 a 145 kilometrů. Možná se ptáte co že je to za délky, to přeci není žádná objem.  Pokud takhle přemýšlíte, znovu si nahlas řekněte název závodu – Krakonošův cyklomaraton . Pořád nic ?  Krakonošův … No jasně, Krkonoše – takže kopce. A tyhle jsou fakt pořádné.  Počítejte s brutálním převýšením  – třeba s takové stoupání na Pražskou už rozházelo kondici nejednomu cyklistovi.  Na druhou stranu nebudete sami – tyhle kopce všechny pořádně zadýchají. Jedna z vrchařských prémií závodu je až ve výšce 1100 metrů nad mořem, takže o tom co se jede za trasu to mnohé napoví. Kdo nemá dost kilometrů v nohách to tady pozná po prvních pár kilometrech.  V loňském ročníku se závodníci na kratší trati drželi realtivně pohromadě až do cíle, rozestupy byly malé. Zato delší trasa Krakonošova cyklomaratonu – 145km dlouhá vrchařina – startovní pole hodně roztrhala.   Celkové převýšení téhle trasy je 2616 metrů – a to už je číslo které něco napoví. Tady se pozná kdo se na kole jen vozí a kdo trénuje …

Krakonošův cyklomaraton

Bike víkend MTB – Pec pod Sněžkou

Bike víkend MTB v Peci pod Sněžkou přinese již po osmé utkání nejlepších domácích závodníků s konkurencí ze zahraničí. Absolutní novinkou a zároveň sobotním zahájením Bike Víkendu budou závody ČP Minime, ve kterých spolu budou soupeřit nejmladší závodníci do 10 let. Odpoledne se mohou přítomní závodníci i fanoušci těšit na závod ve sprintu na sjezdovce Javor, naopak své vrchařské dovednosti budou mít závodníci i příchozí možnost otestovat v závodě z vrchu Pece pod Sněžkou na Pražskou boudu. Bike víkend bude v neděli zakončen mezinárodním závodem UC1 C1 v olympijské disciplíně MTB XCO. Toto klání představí poslední test před závodem SP v Novém Městě na Moravě, ve kterém poměří své síly domácí i zahraniční MTB špička.

Krakonošův cyklomaraton

Krakonošův cyklomaraton

Žacléřská 70 MTB – Žacléř

Jedná se o již jedenáctý ročník slavného MTB závodu, ve kterém se proti sobě utkávají tříčlenná družstva. Maraton je oproti individuálním závodům typický přítomností týmového ducha. Jelikož je akce založena na týmové spolupráci a vzájemné podpoře, bývá ideální při party kamarádů, rodiny nebo firmy. Stejně jako minulý rok bude program akce obohacen obohacen o závody v kategoriích jednotlivců jak v rámci ČP XCM, tak pro rekreační cyklisty. Cyklomaraton představuje událost, při které se mají možnost setkat cyklisté všech různých výkonnostních kategorií.

Krakonošův cyklomaraton

Krakonošův cyklomaraton

Ti ze zájemců, kteří mají v plánu účast na Krakonošově silničním maratonu, mohou až do konce března získat zvýhodněné vstupné, které činí 400 kč. Od dubna se cena startovného zvýší na obvyklou částku 550 kč.

Krakonošův cyklomaraton

Krakonošův cyklomaraton

Krakonošův cyklomaraton

Krakonošův cyklomaraton

Zdroj www.biketourkrkonose.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu