Seriál Kolo pro život 2024 – osm místo dvanácti závodů

5.12.2023
Seriál Kolo pro život pro sezonu 2024 přináší změny, tou hlavní je zúžení počtu závodů z dvanácti na osm. Ze seriálu tak vypadly čtyři lokality: Kraličák, Orlík, Zadov a Brdy. Proč právě tato místa? Jak se změní doprovodný program? Kolik budou stát permanentky? Níže najdete základní otázky a odpovědi, co můžete od jara na akcích KPŽ očekávat. Zeptali jsme se Tomáše Pravence, ředitele pořádající agentury Petr Čech Sport.

 

Tomáši, proč se počet závodů Kolo pro život snižuje?

„Nebylo to vůbec jednoduché rozhodování. Důležitým faktorem je pro nás dlouhodobý vývoj cyklistiky jako odvětví, a tím i rozložení energie pořadatelů v rámci jednotlivých projektů. Co se segmentu cyklistiky týče, pořádáme také T-Mobile Českou Enduro Sérii, silniční akci L’Etape Czech Republic by Tour de France, kde jsme pro rok 2024 přidali další lokaci a Gravel Series. V rukávu máme i další připravované projekty, ale to zatím nebudeme prozrazovat. Snažíme se vždy reagovat na poptávku, vývoj a trendy. Věříme, že díky snížení počtu lokalit máme prostor pro další zkvalitnění a vylepšení seriálu i jednotlivých akcí. Každopádně platí, že pokud ucítíme, že nastal čas lokality opět přidat, nebudeme váhat ani vteřinu.”

 

Proč došlo k vyřazení konkrétně těchto čtyř závodů?

„Důvody byly různé, převážně pragmatické. Co se Kraličáku týče, tam rozhodla jednoznačně nízká účast. Ač je to skvělá závodní lokalita s nádhernými trasami, velmi vstřícnými a skvělými lidmi v areálu. Orlík byl v seriálu velmi dlouho, byla a je to pro nás srdeční záležitost. Bohužel u tohoto závodu hrály roli vysoké náklady na zajištění akce a budoucí plány provozovatele na využití areálu. Se Zadovem to byla otázka lokality. V Jižních Čechách bychom měli dvě akce, při porovnávání všech plusů a minusů jsme pro rok 2024 dali přednost Hluboké nad Vltavou. Trans Brdy bohužel skončily rozhodnutím pořadatele Jirky Hudečka a jeho klubu, který se rozhodl tento legendární závod už dále nepořádat. Generace těchto skvělých pořadatelů „vymírá“, docházejí jim síly a jen těžko se hledají pokračovatelé.”

 

Jak často se budou lokality případně měnit?

“To záleží na mnoha činitelích. Jeden z faktorů je atraktivita lokality a její možnosti uspořádání doprovodného programu mimo samotné závody. Dalším důvodem pro změnu může být zmiňované rozhodnutí pořadatele akci dále nepořádat, ekonomické důvody apod.

Každopádně se neustále snažíme hledat nová zajímavá místa a cítíme velký zájem ze strany měst, sportovních areálů a pořadatelů tradičních závodů do seriálu vstoupit. Jen pro dokreslení: od minulé sezony máme novou lokalitu na Hluboké, která se ukázala jako skvělá volba. V příští sezoně bude obrovský posun ve změně zázemí na Oderské Mlýnici.”

 

Mohou se „vyřazené“ závody znovu v termínovce objevit?

„Určitě mohou. My nikdy neříkáme nikdy. Příkladem je Ralsko, které se po letech do seriálu vrátilo, včetně jeho pořadatele Radka Patráka. Stejně tak to byl v minulosti třeba Kraličák, Karlštejn a Trans Brdy. Všechny bývalé lokality stále sledujeme a vyhodnocujeme jejich případný návrat.”

 

Jak se změní sportovní program na akcích, které zůstávají?

„V tomto odvětví jsme vždy byli průkopníci a ti, kteří se nebáli změn. Budeme rozšiřovat počet míst, kde se bude konat páteční doprovodný program pro děti. Připravujeme také nový formát trasy pro širokou veřejnost, jemuž říkáme pracovně „KPŽ TRIP“. Pod hlavičkou Gravel series přibude na většině závodů kategorie Gravel. Na trase C snižujeme věk pro účast na 13 let. Rušíme tolik diskutovanou kategorii Elite, a to hlavně z důvodu minimální účasti jezdců, kteří do ní spadají. Všechny novinky a změny vám budeme postupně odhalovat a seznamovat vás s nimi po Novém roce.”

 

Jak bude vypadat startovné pro rok 2024?

Startovné jsme pro rok 2024 ponechali kromě jedné trasy na stejné úrovni. To i v situaci, kdy se vše zdražuje a inflace je taková, jaká je. Bereme to jako vstřícný krok k našim účastníkům. Pouze u trasy C jsme se rozhodli dorovnat startovné na cenu trasy B. Důvodem jsou v podstatě stejné náklady na zajištění obou tras. Další úpravou je startovné na místě. Výše zůstává, jen už nebude součástí jídlo po závodě. Důvodem jsou právě náklady. Nesmíme ale zapomenout na zvýhodněné startovné. V nabídce zůstává široká nabídka permanentek a různé tipy slev na startovné od našich partnerů, konkrétně od České spořitelny, v jednání jsou také výhody pro seniory od Zdravotní pojišťovny 211 a dětské startovné zdarma od Lesů České republiky. Všechny výhody budeme postupně představovat a potvrzovat před spuštěním prodeje jednotlivého startovného.”

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu