Kola Eddy Merckx se vrací včetně konfigurátoru

22.1.2024
Konec odpočítávání. Eddy Merckx je zpět, a to se zbrusu novými webovkami. Ty byly dříve vypnuté, ale bylo zřejmé, že se něco chystá. A teď je to tady. Ikonická značka kol představuje svůj vylepšený sortiment, v němž nechybí ani limitovaná edice karbonových kol “Retrosonic”, která je poctou legendárnímu cyklistickému týmu Panasonic, který v 80. letech jezdil právě na kolech Eddy Merckx.

“Dnes je skvělý den pro Eddy Merckx Bikes a potažmo pro belgický cyklistický průmysl,” sděluje nadšeně Jochim Aerts, generální ředitel Belgian Cycling Factory a dodává, „tímto novým impulsem chceme upevnit pozici Eddy Merckx Bikes v top segmentu silničních a gravel biků a dlouhodobě si ji udržet.“

 

 

Silnice i gravely

Nabídka Eddy Merckx je nově přehledná a rozmanitá. Najdete v ní dvě silniční kola, a to modely 525 a Mendrisio. Silnice 525 potěší hlavně závodníky a podle lidí z Merckx Bikes jde doslova o plnokrevného závodního koně. To model Mendrisio má být mnohem všestrannější a vhodný na dlouhé jízdy. Gravel bike v nabídce nese název Strasbourg. Zajímavostí je, že bude k dispozici jak v karbonu a hliníku, tak pro opravdové fajnšmekry i v ocelové variantě. A zapomenout nesmíme ani na všeuměla Pévèle, kolo, které je z nabídky Eddy Merckx to nejuniverzálnější.

“Všechna kola jsou navržena a sestavena v Belgii. Jsme na to hrdí. A protože laky si také děláme sami, zákazníci mohou zajít v personalizaci velmi daleko,” říká Aerts.

 

 

Edice Retrosonic a další plány

Na počest znovuuvedení Eddy Merckx Bikes značka představuje limitovanou edici “Retrosonic”. Jak jsme již psali v úvodu, jde o poctu týmu Panasonic, v němž jezdil třeba Eric Vanderaerden, Phil Anderson a Eddy Planckaert. Jejich vrcholem byly zelené dresy na Tour De France a vítězství na Roubaix. Současná karbonová kola pak spojují minulost a budoucnost. Limitka “Retrosonic” bude k dispozici od 24. února.

Během roku 2024 se pak sortiment dále rozšíří, a to o tři kola. Ke koupi budou dokonce sportovní elektrokola a jeden přírůstek ve výkonnostním segmentu silničních kol.

 

 

 

Objednání a konfigurátor

Zákazníci si od této chvíle mohou kola Eddy Merckx sestavit a objednat přímo přes oficiální web. S webovkami byl totiž spuštěn i konfigurátor. V něm si lze pohrát nejen s barvou, ale i sadou pohonu, koly, typem řídítek atd.. Kolo poté bude dodáno do cyklistického obchodu dle vlastního výběru.

 

 

připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu