Jubilejní Pražské schody s největšími hvězdami MTB na startu

17.5.2018

Unikátní mezinárodní cyklistický závod na horských kolech, Pražské schody – Velká ceny České spořitelny, Memoriál Roberta Bakaláře, letos oslaví neuvěřitelné 25. narozeniny. Na jubilejní ročník se podařilo zajistit ty nejlepší z nejlepších, včetně největších hvězd současné horské cyklistiky Nina Schurtera a Jaroslava Kulhavého. Přijeďte na vlastní oči shlédnout strhující Bitvu o Hrad a neskutečné bikové souboje v kulisách historické Prahy.

Akce se koná 29. května od 15:30 na Pražském hradě, vstup je zdarma. Kdo nemůže být osobně přítomen, může celý program hlavních závodů sledovat na ČT Sport, která z akce odvysílá více než dvoudhodinový přenos.

Na start závodu mužů a žen se postaví nejúspěšnější současní čeští a světoví bikeři. Mezi hlavní hvězdy závodu žen bude jistě patřit duo Kross Racing Team – Jolanda Neff a Maja Wloszczowska. Nejočekávanější souboj nás čeká v závodu mužů mezi Ninem Schurterem a Jaroslavem Kulhavým. Nina čeká na Schodech premiéra a všichni jsme zvědaví, jak se z touto přetěžkou tratí popere. Že pojedou oba na maximum, o tom nikdo nepochybujeme.

Na startu ale samozřejmě nebudou sami. Mezi další hvězdy bude patřit třeba všestranně talentovaný Holanďan Mathieu Van Der Poel, cyklokrosový mistr světa; vítěz prvního letošního závodu UXI XCO Sam Gaze, bronzový z OH Rio 2016 Carlos Nicolas Coloma, čeští reprezentanti Ondřej Cink, Jan Škarnitzl či Pavel Boudný a mnozí další z top aktuálního pořadí rankingu UCI.

Nino Schurter se na závody těší už od jara. Přijeďte jemu i dalším účastníkům Schodů do Prahy vytvořit nezapomenutelnou atmosféru. Vstupné je zdarma.

Atraktivní trať závodu nenechá bikery ani na chvíli vydechnout a pro diváky nabízí pestrou podívanou. Od slavnostního startu v Nerudově ulici, ikonického sjezdu Zámeckých schodů, rovinaté pasáže v okolí Malostranského náměstí, kterou zpestřují tři překážkové technické sekce, přes vysilující výjezd Jánského vršku zpět do Nerudovy ulice. Startující v OPEN závodě absolvují okruh 5x, ženy v závodě 7 kol, muži v hlavním závodě 11x. Areál na Hradčanském náměstí nabídne doprovodný program i zajímavou podívanou na dění v zázemí profesionálních týmů. Hlavní podium s velkoplošnou obrazovkou umožní sledovat celý závod, je místem slavnostních ceremoniálů i autogramiády hlavních hvězd.

 

Program 25. ročníku začíná v 15:30 OPEN závodem pro bikovou veřejnost a vyvrcholí v 18:30 startem závodu mužů na 11 kol. Po slavnostním vyhlášení bude následovat autogramiáda největších hvězd a vítězů závodu žen a mužů. Celý program bude možné sledovat i na ČT Sport.

 

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu