Jaroslav Kulhavý na Superioru

17.1.2024
Olympijský vítěz, mistr světa v cross country i maratonu Jaroslav Kulhavý se vrací k závodům s novým partnerem, českou značkou kol Superior. Zkušenost nejúspěšnějšího českého cyklisty na horských kolech se tak potká s českou nejinovativnější cyklistickou značkou.

 

 

Jaroslav Kulhavý bude startovat na různých závodech horských kol v česku i zahraničí. Uvažuje také o posunu vpřed do nových disciplín, včetně gravelových závodů, s cílem účasti na mistrovství světa v gravelu. Kromě závodění přináší své bohaté zkušenosti také do vývoje nových modelů kol, což posílí postavení české značky na světové scéně. „Vracím se po roce v Xterra triatlonu k tomu, co mi nejvíc leží v srdci – k závodům na horských kolech. Udělat to s českou značkou je pro mě velký benefit. Líbí se mi, že nejde jen o mé závodění, ale budu moci Superioru předat své zkušenosti a pomoct dotáhnout nové platformy, na kterých Superior v současné době pracuje. V nové sezóně jsem otevřený novým výzvám a zrovna u gravelu mi to dává smysl – vyzkoušet si několik závodů ve světové konkurenci,“ uvedl Kulhavý.

 

 

Petr Lavička, produktový manažer značky Superior, sdělil: „Jsme moc rádi, že Jarda bude jezdit na našich kolech a podělí se s námi o své zkušenosti, což nám pomůže v dalším vývoji. Dokáže otestovat kolo v těch nejtěžších podmínkách jako málokdo na světě a díky tomu umí předat opravdu dobré poznatky, které v rámci vývoje využijeme.“ Jaroslav Kulhavý dodává: „Těším se na tuto spolupráci a z mého dosavadního dojmu, kdy jsem nejnovější generaci celoodpruženého kola mohl vyzkoušet mezi prvními, se jedná opravdu o kolo na světové úrovni.“

 

 

Součástí této „Beskydské“ spolupráce je také podpora mladých talentů prostřednictvím týmu Ostra Multicraft Čeladná, o jehož chod se stará právě Jaroslav Kulhavý, který v něm sám působí. Superior tím chce podpořit mladé nadějné cyklisty, a doufejme i budoucí olympijské naděje ze stejného regionu, kde samotná kola vznikají.

 

 

O značce Superior

Jízdní kola a elektrokola Superior designuje, vyvíjí a produkuje Bike Fun International již od roku 1993 v Kopřivnici – ve městě, z něhož pocházejí světově proslulí sportovci v čele s Emilem Zátopkem, ale také legendární a druhá nejstarší automobilka světa Tatra.

Do historie cyklistického sportu se kola Superior zapsala již mnohokrát. Závodili a trénovali na nich závodníci Česká spořitelna MTB Teamu v čele s Terezou Huříkovou a Milanem Spěšným, jezdí na nich i několikanásobná mistryně světa Ramona Forchini. Nové závodní modely testuje Superior díky podpoře UCI Elite týmu jb BRUNEX Superior Factory Racing v závodech Světového poháru.

(tz)

FOTOGALERIE

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu