Globální gravel a bike festival Jeroboam už klepe na dveře!

31.5.2023
Globální gravel / bike festival Jeroboam s non-supported trasami 300 km, 150 km, 75 km a 37,5 km se letos poprvé uskuteční v České republice! Pořádnou gravelovou výzvu budou moci účastníci zažít už za necelý měsíc, a to 22. – 25. 6. v samém srdci Jeseníků.

 

Jeroboam series od italské značky 3T Bike se kromě Itálie koná v destinacích jako je Španělsko, Rakousko nebo Costa Rica. Je to mnohem víc než gravelový seriál, je to cyklistický festival, v rámci kterého se protíná pořádná nálož kilometrů na štěrku s dobrým jídlem, živou hudbou a bohatým doprovodným programem.

 

Nová místa a noví přátelé

Nejde jen o samotnou jízdu, ale o společně strávený čas za řídítky s přáteli a o objevování nových míst. Prostě je to víc o zábavě, než o tom, co nejrychleji protnout cílovou pásku. ‘Non-supported’ trasy podle předem dané GPX o délkách 300 km, 150 km, 75 km a 37,5 km jsou pro tento festival cyklistiky navrženy hlavně s ohledem na gravel / XC kola. Na jakém kole se na závod vydáte je ale čistě jen na vás.

 

 

A proč zrovna Jeroboam?

První ročník akce Jeroboam se konal v italské Franciacortě. Oblasti, která je známá svým šumivým vínem. Těm pozornějším možná už tohle podprahové propojení došlo, Jeroboam je 3000 ml láhev vína, ekvivalent 4 normálních lahví. Odtud vychází název této bláznivé, 300 km dlouhé, gravel challenge. Ve stejném duchu se pak nesou názvy ostatních tras – Magnum 150 km, Standard 75 km a Demi 37,5 km. Tak co, už jste se rozhodli, jak velkou “láhev” vína si předposlední červnový víkend dáte vy v srdci Jeseníků?

 

Trasy

Zázemím prvního ročníku Jeroboam v České republice je Kolovna Bikecentrum v podhůří Králického Sněžníku. Závodníci, kteří se vydají na nejdelší trasu 300 km, budou startovat z Hynčic pod Sušinou už v pátek ráno 23. 6. 2023. Ostatní na trasu vyrazí až v sobotu 24. 6. v ranních hodinách. Nejdelší trasa nabídne účastníkům to nejlepší z Jeseníků a Rychlebských hor. Všichni závodníci se ale můžou těšit na různorodý terén od štěrkových cest, přes cyklostezky, lesní cesty až po singletracky.

Rychlebské hory se nacházejí severně od města Jeseník a ne nadarmo se o nich říká, že patří mezi jedny z nejkrásnějších částí České republiky. Díky nízkému počtu návštěvníků si tak závodníci budou moci naplno užít stále nedotčenou přírodu. Cyklisticky se jedná trochu o opomíjenou oblast, která ale rozhodně stojí za prozkoumání! Druhá část nejdelší trasy, stejně tak jako kratší varianty – Magnum, Standard a Demi, jsou motané přímo v Jeseníkách, přes všechny jejich skryté skvosty. Nicméně ani zkrácené verze Jeroboam jezdcům neodpustí horské pasáže, strmé úseky nekompromisních kopců v blízkosti Hynčic pod Sušinou, ani úchvatné výhledy v okolí Králického Sněžníku.

 

 

Zázemí Jeroboam

Zázemím celé akce, kde bude probíhat registrace i doprovodný program, je Kolovna Bikecentrum v Hynčicích pod Sušinou. A to nejdůležitější, v sobotu po dojezdu většiny jezdců do cíle, zde bude probíhat afterparty! Co se týká ubytování, tak každý biker určitě moc dobře ví, že po náročném švihu se spí zaručeně nejlépe, ať už je to kdekoliv. Pro všechny účastníky bude rezervované místo ve “stanovém městečku”, kde naplno zažijí atmosféru akce a budou v samém centru dění.

V rámci prodlouženého víkendu na účastníky čeká také bohatý doprovodný program, 3T testovací centrum gravelů, BBQ, živá muzika nebo třeba chill zóna. Na Jeroboamu v Jeseníkách budete mít možnost potkat se se zástupci značky 3T Bike, s Kolovna crew a zajímavými tvářemi ze světa long distance závodů.

 

Partnery Jeroboamu v České Republice jsou: 3T Bike, Komoot, Posedla, Isadore, Chimpanzee, Peaty’s a Lesy ČR.

Registrovat na akci se můžete zde.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu