Giant Revolt X – poradí si i s těžším terénem

23.2.2023
Gravel bike Revolt se v nabídce Giantu zabydlel a právem poutá pozornost cyklistů. Nyní přichází jeho terénnější varianta X s hliníkovým i karbonovým rámem, a hlavně s odpruženou vidlicí, odpruženou/teleskopickou sedlovkou a dalšími komponenty odpovídajícími jeho zaměření.

 

Slovy výrobce nová řada Revolt X míří na dobrodružnější konec šotolinového spektra. Kombinuje efektivitu a kontrolu, kterou byl Revolt vždy známý, s ještě většími schopnostmi, když jde do tuhého.

 

Klíčové rozdíly oproti „klasickému“ Revoltu jsou následující:

  • odpružená vidlice se zdvihem 40 mm (RockShox Rudy XPLR nebo Fox 32 Float AX)
  • geometrie optimalizovaná pro přední odpružení
  • nová zapletená kola Giant CXR X1 WheelSystem s 25mm vnitřní šířkou ráfků
  • nové bezdušové pláště Giant Crosscut Grip 1 700x45c

 

 

Modelové řady Revolt X jsou dvě, liší se materiálem rámu:

  • Revolt X Advanced Pro spoléhá na karbonový rám Advanced Composite
  • Revolt X – dostupnější verze se chlubí hliníkovým rámem Aluxx

 

 

Modely a ceny pro ČR a SR:

  • Revolt X Advanced Pro 0 – 189 999 Kč/7599 eur
  • Revolt X Advanced Pro 1 – 154 999 Kč/6199 eur
  • Revolt X Advanced Pro 2 – 115 999 Kč/4649 eur
  • Revolt X 1 – 80 999 Kč/3249 eur

https://www.giant-bicycles.com/cz/revolt-x

 

Všechny modely nabídnou odpruženou vidlici s krátkým zdvihem zkonstruovanou speciálně pro gravel biky. Se 40 mm předního zdvihu, ale také rámovou sadou a řízením, jež jsou navrženy pro jisté ovládání na nerovném povrchu, je Revolt X pro ty, kteří sní o rychlém průletu sjezdy se sebevědomím podobným jízdě na biku. Účelově vytvořená geometrie modelu Revolt X se vyznačuje větší hodnotou parametru reach a rovněž větší výškou středového složení. Výsledkem je kombinace agility a kontroly, která pomáhá zvládat stoupání, zatáčky v rychlosti a s jistotou zdolávat složité sjezdy.

 

 

Všechny rámové sady v řadě Revolt X mají níže napojené sedlové vzpěry na sedlovou trubku, což spolu s tenkým průměrem trubek zlepšuje poddajnost zadní části, aniž by se obětovala tuhost potřebná pro sprinty a stoupání.

Unikátní sedlovka pomáhá absorbovat nárazy a vibrace v rozsahu kroku odpružení 25 mm, k tomu lze díky teleskopickému provedení za jízdy měnit výšku sedla (zdvih 75 nebo 100 mm v závislosti na velikosti rámu, ovládání páčkou z řídítek). Obě řady Revoltu X jsou dodávány s řídítky Contact SL XR D-Fuse s 16 stupni vyklonění spodní části. Jejich speciální konstrukce pomáhá minimalizovat únavu rukou a paží tím, že „absorbuje“ otřesy a vibrace dříve, než se dostanou k tělu.

 

 

Všechny rámy jsou vybaveny otočnou vložkou flip chip pro nastavení rozvoru, průchodnost rámu je až pro 53 mm široké pláště. Delší rozvor zvyšuje stabilitu kola a také průchodnost pneumatik, zatímco kratší rozvor zajišťuje rychlejší a agilnější ovládání.

 

 

Jezdci mají také tři možnosti volby sedlovky: sériově dodávaná je odpružená/teleskopická sedlovka pro maximální kontrolu na kolem, dále je volitelně k dispozici patentovaná pevná sedlovka D-Fuse s tvarem ve tvaru písmene D pro větší poddajnost (tedy pohodlí) nebo tradiční sedlovka s profilem kruhu o průměru 30,9 mm.

Podrobné informace najdete na stránce https://www.giant-bicycles.com/cz/revolt-x

(rh)

FOTOGALERIE

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu