Na For Biku díky 3D brýlím se svezete po městě bezpečně

5.4.2018

Hlavní město Praha pod hlavičkou projektu Čistou stopou Prahou přichází na veletrh For Bikes s novinkou. Díky virtuální realitě se budou moci zájemci svést na kole ve třech metropolích beze strachu, že je srazí auto. Veletrh se uskuteční od pátku do neděle 6.–8. dubna 2018 v areálu PVA Expo Praha – Letňany.

Hlavní město Praha letos nabídne originálně pojatou expozici s množstvím informací, aktualizované cyklistické mapy Prahy, užitečné aplikace a novinky o městské cyklistice. Chybět nebude ani tým odborníků připravených zodpovědět jakýkoliv z dotazů v oblasti městské cyklistiky. V rámci interaktivní části expozice si pak budou moct návštěvníci  projet tři evropská města a pomocí 3D brýlí sledovat okolí. “Z našich průzkumů vyplývá, že mnoho lidí se po Praze bojí vyrazit na kole rovnou do provozu. Tak jim chceme umožnit vyzkoušet si jízdu nanečisto. Zjistit, že i s auty je možné sdílet ulice. Návštěvníci dostanou na naší expozici 3D brýle a pak už můžou bez obav šlapat městem. K dispozici budou celkem tři evropská města, která jsou rozdílným způsobem přívětivá k cyklistům. A to včetně Prahy. Na konci si mohou tipnout, v jakém městě jeli,” láká koordinátor projektu Čistou stopou Prahou Lukáš Eršil.

U stánků Prahy bude také možné si půjčit stará, použitá kola. “Veletrh bude prošpikován nejnovějšími modely kol, rozhodli jsme se přivést naopak kola starší avšak ve své době populární. Řada lidí má kola dvě, jedno nové, na víkendy, druhé starší do města na cestu do práce. Chceme tento trend představit široké veřejnosti. Zkrátka, že se lidé nemusí bát o své nové kolo. Stačí jen opravit bike, na kterém jezdili před mnoha a mnoha lety a nyní se na něj třeba práší ve sklepě. Možnost opravit si staré kolo střední a vyšší třídy mají lidé i bez vlastní dílny. V Praze mohou využít např. služeb Bajkazylu, nebo si opravené kolo pořídit ve studiu Jan, kde koly doslova žijí a pro tento koncept ve svém volném čase legendární kousky z devadesátých let opravují. ” doplnil Eršil, který v rámci projektu Čistou stopou Prahou propaguje ohleduplné způsoby dopravy po hlavním městě. Cyklističtí fajnkčmejkři si na stánku Prahy připomenou dříve populární rám typu Kytara, ve své době oblíbenou vidlici Judy či retro sadu Shimano XT.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu