VELO: 2/2017

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 01.01.2017 Úvodník: PRYČ S MATEMATIKOU

Popis

MRAZIVÝ MISTRÁK Domácí cyklokrosové tituly se rozdávaly v Hlinsku, kde leželo místy až půl metru sněhu a vládl mráz nižší než minus deset stupňů. Jaká jsou specifika takových podmínek a jak se s nimi vypořádat, na to jsme se ptali novopečených českých šampionů Pavly Havlíkové a Michaela Boroše. Přidali jsme i rozhovor s pořadatelem Leošem Chvojkou.

 

 

DVAKRÁT U BUDĚJC Chtěla tomu náhoda a chtěli jsme tomu následně i my, když jsme jí ještě trochu pomohli, že se v únorovém Velu spolu s námi podíváte dvakrát k Českým Budějovicím. Na jednu trasu nás pozval čtenář Michal, na druhou jsme sami vyrazili vlakem za jinou partou. A nutno říci, že okolo „Budějc”, tam jsou traily, tam se to jezdí!

 

 

KOPÁČI TRAILŮ Jak se jezdí a jak se „tvoří” stezky za zmizelou linií vojenského prostoru v Brdech? Vyrazili jsme tam za Janem Masopustem, kterému málokdo řekne jinak než Hornet a pro kterého je stavba trailů nedílnou součástí bikového života.

 

TRÉNINK: KRUTOMRAZU NAVZDORY Únor je krutý měsíc a trénink fyzičky už důrazně žádá své. Výsledkem je fakt, že i přes nepříznivé podmínky „se prostě musí”!

 

PŘÍPRAVA: DOMA, NEBO VENKU? Na otázky tolik charakteristické pro únor odpovídá Velo trenér a lékař v jedné osobě: limity tréninku na trenažérech, jak vadí mráz, zdravotní rizika, co smog, tréninkové výpadky a podobně.

 

PRVNÍ OSTRÝ TEST SHIMANO XT Di2 – ŘAZENÍ RYCHLEJŠÍ MYŠLENKY Zatímco Sram se vypravil cestou dvanácti pastorků, Shimano pouští elektroniku do nižších řad. Poprvé jsme měli možnost blízce a dlouze prověřit novinku XT Di2. Je téměř o polovinu levnější než XTR Di2, umí toho víc, je rychlá, přesná a je návyková. Bohužel levná zatím stále není.

 

BEZDUŠOVÉ OPÁČKO Sezona se blíží, a pokud jste už i vy podlehli přednostem bezdušových systémů, máme tu pro vás nejen podrobný manuál. Přidali jsme i tipy a testy praktických pomocníků: pumpy se zásobníkem Bontrager TLR Flash Charger, bezdušové sady Schwalbe Tubeless Easy Kit, vzdušníku Schwalbe Tire Booster (podobně jako zmíněná pumpa řeší potřebu rychle do pláště vehnat velký objem vzduchu) a jeho domácí obdoby vyrobené z PET lahve.

 

HRAJEME O KOLO ZA 53 990 Kč! Nový ročník oblíbené soutěže Skládejte s Velem je tu! A také letos hrajeme o spoustu „drobnějších” cen v hodnotě okolo 3000 Kč (minimálně dvě v každém vydání Vela) a o cenu hlavní, kterou tentokrát je bike Stevens Sonora 2017 za 53 990 Kč! Hrajte s námi.

 

TESTY, TESTY, TESTY

► RB BANDIT 475 – žhavá česká trailbiková novinka

► CANYON LUX CF 9.9 SL – ten správný celoodpružený tón nejen pro maraton

► 29″ HARDTAILY ZA 40 000-50 000 Kč: CTM Rascal, Felt Nine 3, Giant Fathom 29er 0 a Trek Superfly 7. Skupina víc než vyzývavá!

 

malé světlo na přilbu XLC Helmet Light CL-F20 převodník pro systémy 1×10 a 1×11 Max1 Narrow Wide objemná podsedlová brašna Apidura Saddle Pack Dry pro dobrodružné výpravy

 

ŠEST OSOBNOSTÍ NA STEJNÉ TÉMA… … kterým tentokrát je vztah našich respondentů k jiným cyklistickým disciplínám. Odpovídají Jana Bártová (sjezd), Michal Červený (fotograf), Jiří Fikejz (enduro/maraton), Jan Škarnitzl (XC), Radomír Šimůnek (cyklokros) a Barbora Průdková (XC).

 

ROZHOVOR ZACHRÁNCE SLONŮ Osmadvacetiletý Arthur Sniegon pochází z Třince, ale jeho druhým domovem se stalo africké Kongo a Afrika vůbec. To, že ji projel na kole, je vedlejší. Jeho životem jsou sloni, které se snaží chránit před pytláky. Mnohdy to připomíná život tajného agenta, v němž nechybí nebezpečí ani zbraně.

 

 

VELO TEST FEST 2017 JE TU! Zanedlouho spustíme přihláškový systém na našich webových stránkách.

 

DOBRODRUŽNÉ BULHARSKO Únorové Velo vám předloží jasný důkaz, že v téhle zemi se vyplatí vyměnit pláže za hory a nafukovací lehátka za horská kola. Čtrnáctidenní úsporná a trochu punková výprava představí jak volný terén, tak i některé místní bikeparky.

 

 

PĚT KONTINENTŮ ZA DVA TÝDNY Aby toho cestování v únorovém Velu nebylo málo, přikládáme ještě jeden výlet, tentokrát spíše ze světa snů – návod, jak za 14 dnů zvládnout tu nejlepší lokalitu (dle osobní volby autorů) na každém z vybraných pěti kontinentů. Ve hře byla Evropa (Les Portes du Soleil), Afrika (Amizmiz, Maroko), Amerika (kanadský Whistler), Austrálie (Cairns) a Asie (japonský bikepark Fujimi Panorama).

 

NOVÝ ROK NA FATU Příběh jedné ne zcela tradiční novoroční vyjížďky aneb na fatbiku pryč z města, na horský vrchol a zpět.

 

ROK KARLY ŠTĚPÁNOVÉ Karla tentokrát vypráví o předsilvestrovském běhu na 28 km, o tom, jak její zadek působil motivačně a že člověk dokáže, cokoliv si usmyslí.

Menu